Festiwal Teatrów dla dzieci – Kraków 2014

W trwającym dwa tygodnie Festiwalu Teatrów Dla Dzieci biorą udział teatry z wielu miast Polski, prezentując na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury swoje najciekawsze spektakle. Organizatorzy dbają o to by festiwalowy repertuar był atrakcyjny i urozmaicony – bogaty w różne formy teatralnej ekspresji. 

Przedstawienia są tak dobierane, by mieszały się różne sceniczne konwencje i tym samym codziennie zaskakiwać  widzów odmiennością prezentowanych spektakli. Proponują przedstawienia w wersji tradycyjnej, a także współczesne interpretacje znanych bajek. Wśród zaproszonych teatrów jest również Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Aktorzy Solskiego zaprezentują spektakl „Księga lasu”.

To teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych. Do uschniętego, prastarego lasu, w który panuje głucha cisza przybywa drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi, aż ochrypło i w końcu straciło głos. To wtedy ze smutnego lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki. Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. W czasie swojej wędrówki trafia w sidła Pająka, a także na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca.

Czy dzielny drwal odnajdzie trzy zaczarowane kwiaty i pozna zaklęte w nich czarodziejskie słowa-klucze do szczęśliwego życia? Czy Echo odzyska głos, a las wróci do życia i na nowo rozkwitnie? 

O tym mali krakowianie przekonają się już dzisiaj.

Załączniki