“Dotknij Teatru” w Tarnowie

W dniach od 27 marca do 3 kwietnia realizowany będzie ogólnopolski projekt „Dotknij Teatru” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Po raz trzeci do tej akcji włącza się Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Celem projektu jest umożliwienie twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W tym roku uczestniczy w nim blisko 60 polskich miast i miasteczek. Widzowie z całej Polski wezmą udział w 400 wydarzeniach. Tarnowski teatr przygotował na czas obchodów Dnia Teatru kilka interesujących propozycji.

2 kwietnia zapraszamy na spektakl „Z ziemi włoskiej do Polski”, na podstawie tekstu Marcina Cecko, w reżyserii Jakuba Porcari. Sztuka ta, to fascynującą opowieść o największej postaci XIX wieku, Napoleonie Bonaparte i jego wpływie na historię Polski i Europy. Tam w otoczeniu przyjaciół i wrogów rozlicza się z życiem, powoli zapadając na zdrowiu. Kiedy na wyspę przybywa Polak, Karol Piątkowski, Napoleon wraca wspomnieniami do czasów współpracy z Legionami Polskimi gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Ostatnie lata swego życia Cesarz spędził na odizolowanej od świata wyspie św. Heleny.  Zamknięte środowisko wyspy, atmosfera uwięzienia sprzyja fantazjom, majakom, intrygom i romansom.

Każdemu kto chciałby zbliżyć się nieco do zjawiska jakim jest teatr, polecamy warsztaty teatralne SŁOWO KOMUNIKACJA SENS. Ich założeniem jest stworzenie możliwości „spróbowania się” na scenie – postawienie pierwszego kroku, wypowiedzenie pierwszego słowa, świadomie, tak aby dotarło do odbiorcy komunikatu i zostało zrozumiane (sens). Zajęcia poprowadzi aktor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie Aleksander Fiałek, którego można zobaczyć m.in. w spektaklach: „Z ziemi włoskiej do Polski”,  „Bunia”, „Grażyna”, „Skąpiec”, ,„Reprodukcja” , „Brzydal”,  , „Inny świat”, „Gdzie jest babcia” oraz „Alicja w krainie czarów”. W ramach zajęć odbędą się m. in. ćwiczenia integracyjno-ruchowe, scenki castingowe, interpretacja tekstu oraz ćwiczenia z emisji głosu.

Zapraszamy osoby od 16 roku życia
Koszt warsztatów: 50 zł od osoby (w tym voucher na spektakl)
Termin: 2 kwietnia, sobota, godz. 12:00 do 15:00

Kolejna propozycja to prapremiera spektaklu „Dziwne sytuacje”, na którą zapraszamy 1 kwietnia, o godz. 20:00. Zastanawiałeś się kiedyś czym jest twór, który oglądasz w telewizji? Zastanawiałeś się kto go tworzy? I najważniejsze, czy zastanawiałeś się kto lub co każe ci go oglądać? Połączenie sił dwóch tarnowskich teatrów młodego pokolenia OdMowy i Bez Wstydu, przy pomocy komedii próbuje odpowiedzieć na pytanie kto w naszym życiu pociąga za sznurki.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się oprowadzanie po tarnowskim teatrze. Tych którzy nie mieli okazji posłuchać o etapach przygotowań do spektaklu, zajrzeć w miejsca dostępne tylko dla aktorów, twórców spektakli i obsługi technicznej serdecznie zapraszamy na Spacery po teatrze, w piątek 1 kwietnia na godz. 11:00, 13:00, 15:00, 16:00.

Rezerwacje miejsc na spektakle, zapisy na warsztaty i Spacery po teatrze w Biurze Promocji i Organizacji Widowni – telefonicznie 14 688 32 86, 784 976 025 lub mailowo – organizacja@teatr.tarnow.pl, promocja@teatr.tarnow.pl

Zapraszamy!

Załączniki