“Disco Solski” dla Bydgoszczy

Już dziś, 19 października, “Disco Solski” zagra na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Tarnowski teatr zaprezentuje swój spektakl obok teatrów z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Bydgoski Festiwal Prapremier jest jednym z bardziej prestiżowych Festiwali w Polsce. Jego 16 edycja odbywa pod hasłem: 

Nie/chciane Prapremiery, jak mówi Łukasz Gajdzis dyrektor festiwalu i teatru bydgoskiego – to przekorna gra słów zawierająca podwójną konotację. Festiwal to propozycja spektakli, które przez swoją przynależność gatunkową nie zawsze wpisują się w główny nurt teatru publicznego, czy ogólnopolskie festiwale teatralne. Pomimo to niejednokrotnie reprezentują one walory nieosiągane przez spektakle teatru instytucjonalnego.

“Disco Solski”, którego prapremiera odbyła się w styczniu, do tarnowskiego teatru przyciągnęła już blisko cztery tysiące widzów oraz tłumy na tarnowski rynek, gdzie spektakl był prezentowany w ramach Zdearzeń.

Przedstawienie, które powstało w ramach sceny Inicjatyw Aktorskich, to historia o miłości i innych uczuciach. To siedemnaście  popularnych przebojów disco polo w stylizacjach na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop, dubstep i wilele innych na pozór luźno ze sobą związanych, tworzących opowieść o uczuciach, przeszłości, marzeniach i rezygnacji, w końcu porozumieniu i przyjaźni.

Na dużej scenie tarnowskiego teatru już 27 i 28 października o godz. 18.00 oraz 25 i 26 listopada o godz. 18:00

Rezerwacje i zamówienia tel. 14 6883287, kom. 784-976-025, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

„Disco Solski”, scenariusz: Łukasz Fijał i Piotr Niedojadło, reżyseria: Łukasz Fijał, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Piotr Niedojadło, scenografia: Beata Motuk, kostiumy: Adriana Kustra, przygotowanie wokalne: Anna Podkościelna-Cyz, asystent reżysera: Tomasz Wiśniewski;

Występują: Karolina Gibki (Młoda), Ireneusz Pastuszak (Stary), Tomasz Wiśniewski(Młody) oraz muzycy: Jacek Bielecki, Sylwester Malinowski i Piotr Niedojadło.

fot. Paweł Topolski

Załączniki