Casting

Teatr Ludwika Solskiego w Tarnowie poszukuje osób do spektaklu Grażyna w reżyserii Radosława Rychcika.

Do współpracy zapraszamy mężczyzn pochodzenia niemieckiego – z dobrą znajomością języka lub rdzennych Niemców w wieku 25-35 lat z umiejętnościami wokalno-aktorskimi. 

Zgłoszenia współpracy prosimy przesyłać na adres: koordynacja@teatr.tarnow.pl do dnia 14 kwietnia 2015 r.

O spektaklu

W Grażynie Adama Mickiewicza, tak samo jak w przypadku Balladyny Juliusza Słowackiego, najbardziej interesuje nas imię głównej bohaterki. To imię również jest autorską kompozycją Mickiewicza i powstało z połączenia litewskiegio “grazi” – “piękna” z polskim formantem “–ant”.

Grażyna Mickiewicza zatem to historia kobiety, która walczy i to walczy w sensie dosłownym. W rycerskim przebraniu męża bierze udział w bitwie z Krzyżakami. Grażyna, czyli “piękna księżna” to “niewiasta z wdzięków i bohater z ducha”.

To próba uchwycenia wzorca bohaterki “pięknej i odważnej”, która wkracza na terytorium zajęte przez mężczyzn, by krzyżować z nimi miecze. W przedstawieniu naszym chcemy zadać jedno pytanie: kim, do cholery, jest Grażyna?

Reżyserem spektaklu jest Radosław Rychcik laureat Paszportów Polityki. Tą prestiżową nagrodę otrzymał za reżyserię spektaklu „Dziady” w Teatrze Nowym w Poznaniu, za brawurowe włączenie polskiego arcydramatu w przestrzeń współczesnej zbiorowej wyobraźni.

Załączniki