“Bracia Karamazow” na Festiwalu “Kierunek Wschód” w Białymstoku

Cieszymy się, że publiczność festiwalu “Kierunek Wschód” 29 września, o godz. 19.00 będzie mogła zobaczyć spektakl tarnowskiego teatru “Bracia Karamazow”.

“Kierunek Wschód” to przegląd teatralny prezentujący kulturę pogranicza. Wydarzenie ma służyć zacieśnianiu współpracy Teatru Dramatycznego z partnerami z zagranicy oraz z innymi teatrami i artystami z Polski. Tegoroczna, czwarta edycja przeglądu potrwa od 20 września do 2 października i jest inna od pozostałych. Na scenie Teatru Dramatycznego wystąpią teatry z Polski a w Internecie będzie można obejrzeć nagrania spektakli teatrów z Armenii, Białorusi, Gruzji, Litwy oraz Ukrainy.

Spektakl “Bracia Karamazow” który zaprezentujemy podczas tegorocznego Festiwalu to kameralna, autorska adaptacja Piotra Fronia z intrygującą formą plastyczną umożliwiającą spojrzenie z nowej perspektywy na relacje zapisane w oryginale. Dostojewski, mistrz analizy najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy, dotyka spraw uniwersalnych i odwiecznych dylematów ludzkości. Stawia fundamentalne pytania dotyczące istnienia Boga i wolnej woli, natury dobra, zła, miłości i nienawiści. W spektaklu w reżyserii Marty Streker występują Fabian Kocięcki, Stefan Krzysztofiak i Kamil Urban.

Fot. Paweł Topolski