Bilety do Teatru świąteczno-noworocznym prezentem

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, składania sobie noworocznych życzeń i obdarowywania bliskich upominkami, proponujemy bilety do Teatru Solskiego jako podarunek dla najbliższych.

Repertuar na stronie teatru jest już dostępny aż do końca czerwca przyszłego roku, a różnorodne spektakle pozwolą na dobranie odpowiedniego tytułu dla każdego. Można zakupić także voucher upominkowy i pozostawić wybór obdarowanemu. Dla pierwszych 50 – ciu osób, które zakupią bilety na prezent, mamy upominek, teatralny kalendarz – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Poniżej przedstawiamy kilka, wybranych wydarzeń teatralnych, które odbędą się w najbliższym czasie.

Tuż po świętach Bożego Narodzenia, aż do ostatniego dnia 2018 roku, na Dużej Scenie, odbywać się będą  pokazy spektaklu „Śluby panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Ta jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fedry, to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca. Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018.

Gramy: 28.12 godz.19.00, 29 – 30.12 godz.18.00, 31.12 godz.18.00 i 21.00

“Bądź taka, nie bądź taka” to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: “Stoję, stoję, czuję się świetnie”, “Bądź taka, nie bądź taka”, “Oddech szczura”, “Ta noc do innych jest niepodobna”, “Jesteśmy ze stali”, “Taczi, tacz”, “Nocny Patrol”, “Boskie Buenos”.

Gramy: 29 – 30.12 godz.18.00, Mała Scena

4 i 5 stycznia polecamy dwa, muzyczne, wyjątkowe wydarzenia podczas których usłyszymy znane i mniej znane kolędy i pastorałki. W ciągu tych dwóch dni, na tarnowskiej scenie, wystąpi około 150 wykonawców.

Koncert kolęd StarNowa to  efekty trzymiesięcznej pracy warsztatowej 40 utalentowanych uczestników, pod okiem Sławomira Ramiana, Grzegorza Gawlika oraz Piotra Niedojadło.  Rodzinna  atmosfera,  niepowtarzalne aranżacje znanych kolęd i przygotowane na tę okazję autorskie świąteczne piosenki.  Ten koncert będzie łączył: młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów, tradycję z nowoczesnością, wykonawców z publicznością.

Gramy: 4.01.2019 r. godz. 20.00 (zmiana z godz. 19.00)

Dzień później, 5 stycznia zaprezentuje się Mała Armia Janosika, czyli grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Mała Armia Janosika obecnie liczy 146 osób w wieku od 4 do 66 lat. W swoim dorobku mają cały szereg występów podczas ważnych wydarzeń.

Gramy:  5.01.2019 r. godz. 17.00