“Alicja w krainie czarów” na Małą Talię

Już w najbliższy piątek, 30 maja o godz. 18.00 na Dużej Scenie tarnowskiego teatru odbędzie się premiera „Alicji w krainie czarów” Lewisa Carrolla.

Alicja, tytułowa bohaterka baśni Lewisa Carrolla, jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i… wszystko się zaczyna!

To jest jedna z najbardziej niezwykłych powieści, jakie w życiu czytałam. Jako 7-letnie dziecko potwornie bałam się tej książki, jednak coś mnie do niej ciągnęło, dlatego co roku powracam do niej regularnie. Marzyłam o tym, aby mieć okazję zrealizować sceniczną wersję „Alicji” – mówi Julia Mark reżyserka spektaklu.

W bajkowych przygodach Alicji dostrzegamy próbę opisu wyobraźni dziecka, ale także zasad rządzących ludzką świadomością wyzwoloną w czasie snu ze schematów narzucanych jej przez myślenie racjonalne. W spektaklu Solskiego będą one przede wszystkim wyśmienitą, mądrą zabawą dla całej rodziny.

Premiera 30 maja 2014r, godz. 18.00. Kolejne spektakle: 31 maja oraz od 1do 5 czerwca.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/alicja-w-krainie-czarw-5830