„A teraz ja” i „Kolczyki Izoldy”

9 lipca na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbył się pokaz finałowy pierwszej tury warsztatów teatralnych „Słońce w teatrze”.

Dzieci usłyszały gromkie brawa na widowni od rodzin i przyjaciół, którzy wypełnili salę teatralna. Finałowy pokaz dwóch grup, które podczas pięciu dni uczestniczyły w warsztatach teatralnych pod okiem Aleksandra Fiałka i Zinaidy Zagner, we wsparciu aktorów teatru Kinga Piąty oraz Tomasz Piaseckiego. Pierwsza grupa zaprezentowała „Kolczyki Izoldy” K.I. Gałczyńskiego uświetnione śpiewem, tańcem klasycznym i nowoczesny. Warto wspomnieć, że choreografię do piosenki, nazwanej przez dzieci „Nony”, napisała Agnieszka  jedna z uczestniczek warsztatów – podkreśla Zinaida Zagner. Druga grupa pod okiem Aleksanda Fiałka w pokazie „A teraz ja” zaprezentowała luźno połączone ze sobą krótkie etiudy sceniczne, ubarwione również śpiewem i tańcem.

Organizacja czasu wolnego dzieciom podczas wakacji to bardzo trudny obowiązek dla rodziców zajętych praca zawodową. Bardzo się cieszę, że syn mógł uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez teatr. Już dziś pyta czy może przyjść za rok – dodaje mama 10–letniego Alana.

Podczas tygodniowego turnusu dzieci pracowały w grupach, tak by na zakończenie pokazać efekty swoich działań. W tym czasie zapewniono im opiekę pedagogiczną, obiady w Restauracji Pasaż oraz wizytę w Radio RDN Małopolska. Finałowej prezentacji towarzyszyła „Słoneczna Galeria”, czyli wystawa prac plastycznych najmłodszych uczestników warsztatów. Na zakończenie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, mogły także zobaczyć  występy swoich kolegów z Gminnego Domu Kultury w Gnojniku oraz świetlicy w Lewniowej, które zaprezentowały bajki: “Świniopas” oraz “Księżniczka na ziarnku grochu”.

Drugi turnus półkolonii teatralnych odbędzie się od 20 do 27 sierpnia. Informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru im. Ludwika Solskiego.

Projekt współfinansowany ze środków finansowych Wydziału Kultury Miasta Tarnowa.

Foto: Paweł Topolski

Załączniki