na dużejs cenie stoi dwadzieścia sześć osób elegancko ubranych uśmiechają się mają dyplomy

Zapraszamy do udziału w castingu „Stachura in memoriam”

27 maja odbędą się przesłuchania wokalistów, a ich ekstremum będzie koncert finałowy „Stachura in memoriam”.

W ubiegłym roku, po raz pierwszy został zorganizowany Przegląd twórczości Edwarda Stachury. Wzięło w nim udział osiemnastu wokalistów, którzy zaprezentowali własny, nowatorski, muzyczny przekaz utworów Stachury. Wierzymy, że utalentowanych wokalistów nie brakuje w naszym regionie, dlatego pragniemy zorganizować koncert, podczas którego zostaną wykonane utwory z poezji śpiewanej, nie tylko autorstwa Edwarda Stachury – mówi Matylda Baczyńska, Dyrektor Artystyczna.

Do udziału w castingu zapraszamy osoby w dwóch kategoriach wiekowych – młodzież do 18 roku życia i dorosłych wraz z akompaniatorami. Jeśli jednak ktoś nie ma swojego akompaniamentu, na etapie przesłuchań, prób i koncertów zapewniamy współpracę z pianistą Piotrem Niedojadło. Prosimy o przygotowanie dwóch piosenek: pierwsza z twórczości Edwarda Stachury, a druga z utworów dowolnego poety i przysłanie do Teatru ich nagrań (szczegóły na końcu informacji).

Na zgłoszenia czekamy od 27 kwietnia do 14 maja br. (niedziela). Na podstawie nadesłanych nagrań wybierzemy wokalistów, których zaprosimy do przesłuchań na żywo w siedzibie Teatru. O osobach zakwalifikowanych do etapu przesłuchań poinformujemy po 21 maja.

27 maja odbędą się przesłuchania w siedzibie Teatru. Podczas tych eliminacji wyłonimy osoby, które wystąpią w koncercie „Stachura in memoriam”.

28 odbędzie się finałowy koncert, po którym nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród – głównej pieniężnej oraz dwóch wyróżnień.

Jak się zgłosić :

  1. Prosimy o uzupełnienie i odesłanie Karty Zgłoszenia na adres sekretariat@teatr.tarnow.pl w tytule wpisując: Przegląd Stachura in memoriam
  2. Do zgłoszenia należy dołączyć 2 nagrania – tylko linki do filmu niepublicznego na YouTubie.
  3. Jeśli ktoś nie ma swojego akompaniamentu, prosimy o wysłanie utworów rozpisanych w formie kwitu. Przykładowy kwit w plikach do pobrania.

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 14 maja, włącznie.

Serdecznie zapraszamy !

Fot. Paweł Topolski