XXVI Festiwal Komedii Talia

Sześć spektakli konkursowych zostanie zaprezentowanych w ramach XXVI Festiwalu Komedii Talia. Tydzień komediowych przedstawień od 24 września do 1 października.

 

Sprzedaż biletów i rezerwacje karnetów rozpoczniemy 5 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia naszych kont społecznościowych bo tam będziemy prezentować informacje o poszczególnych tytułach – mówi Karolina Białas z Biura Promocji. Niebawem także poinformujemy o niezwykłym koncercie, który w tym roku będzie na zakończenie festiwalu. To będzie gratka dla tych co lubią teatr, ale też spokojny, dojrzały wokal.

Spektakle konkursowe:

  1. Pierre Sauvil “Niespodzianka”, reż. Emilian Kamiński; Teatr Kamienica
  2. Witold Gombrowicz, adaptacja Jan Bończa-Szabłowski „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj”, reż. Magdalena Piekorz; Fundacja Republika Marzeń.
  3. Francis Veber „Kolacja dla głupca”, reż. Marcin Sławiński; Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
  4. Neil Simon „Słoneczni chłopcy”, reż. Marcin Hycnar; Och-Teatr
  5. Marek Modzelewski „Niepamięć”, reż. Piotr Ratajczak; Koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Warszawskiego Teatru Garnizon Sztuki

W ramach konkursu pokazana zostanie także premiera własna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – Hanoch Levin “Zimowy pogrzeb w reż. Filipa Kowalczyka.

Szczegółowe informacje o spektaklach tegorocznej Talii na www.teatr.tarnow.pl

XXVI Festiwal Komedii Talia jest dofinansowany z budżetu Państwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Tarnowa.

Współorganizatorem Festiwalu jest Centrum Sztuki Mościce.

Fot. Robert Jaworski, spektakl “Słoneczni chłopcy”