Kobieta śpiewa, w tle trzech muzyków i ściana z chmurami

Rusza nabór do Przeglądu twórczości Edwarda Stachury z finałowym koncertem „Stachura. In memoriam” w Teatrze Solskiego

23 maja odbędą się przesłuchania wokalistów w ramach Przeglądu twórczości Edwarda Stachury.

Ich zwieńczeniem będzie finałowy koncert, podczas którego ogłosimy zwycięzców wyłonionych przez jury. Wydarzenie to jest związane z jedenastą rocznicą śmierci Edwarda Żentary.

Do udziału w Przeglądzie twórczości Edwarda Stachury zapraszamy osoby w dwóch kategoriach wiekowych – młodzież do 18 roku życia i dorosłych. Zapraszamy wokalistów wraz z akompaniatorami. Jeśli jednak ktoś nie ma swojego akompaniamentu, na etapie przesłuchań, prób i koncertów zapewniamy współpracę z pianistą Piotrem Niedojadło. Prosimy o przygotowanie dwóch piosenek z twórczości Stachury i przysłanie do Teatru ich nagrań (szczegóły na końcu informacji).

Zorganizowany przy okazji produkcji spektaklu “Ania z Zielonego Wzgórza” casting do ról epizodycznych pokazał nam, jak wiele jest w Tarnowie i jego okolicach uzdolnionych muzycznie osób, w każdym wieku. Frekwencja i poziom na obu przesłuchaniach przerosły moje najśmielsze oczekiwania i do dziś żałuję, że miałam do obsadzenia tak mało ról. Mam nadzieję, że nadchodzący Przegląd wyjdzie naprzeciw nadziejom i oczekiwaniom tych, którzy marzą o scenie i szukają okazji, by dzielić się swoją pasją i talentem. A wiem, że takich osób, wśród naszych Widzów nie brakuje! Twórczość Edwarda Stachury to kopalnia piosenek, ale i kopalnia wierszy, do których jeszcze nie ma muzyki i które jeszcze czekają, by je ktoś wyśpiewał. Liczymy, że Przeglądem zainteresują się nie tylko wokaliści, ale również muzycy – kompozytorzy, a może nawet całe grupy, czy zespoły muzyczne. Ja z wielką niecierpliwością czekam na to wydarzenie i na ciekawe z Państwem spotkanie. Do zobaczenia – zaprasza Matylda Baczyńska, Dyrektor Artystyczna Teatru.

 Na Państwa mailowe zgłoszenia czekamy do poniedziałku 9 maja, włącznie. Na podstawie nadesłanych nagrań wybierzemy wokalistów, których zaprosimy do przesłuchań na żywo w siedzibie Teatru. O osobach zakwalifikowanych do etapu przesłuchań poinformujemy po 15 maja.

Przesłuchania w siedzibie Teatru odbędą się 23 maja. Podczas tych eliminacji wyłonimy osoby, które wystąpią w koncercie „Stachura. In memoriam”

24 maja to dzień przeznaczony na próby. Z kolei w środę, 25 maja odbędzie się finałowy koncert, po którym nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów Przeglądu oraz wręczenie nagród.

Jak się zgłosić?

Prosimy o uzupełnienie i odesłanie Karty Zgłoszenia (załącznik do pobrania poniżej).

 2 nagrania w formacie video można:

– wysłać WeTransferem na adres sekretariat@teatr.tarnow.pl w tytule wpisując: Przegląd twórczości Stachury

lub

– umieścić na Dysku Google i wysłać link z otwartym dostępem na adres sekretariat@teatr.tarnow.pl w tytule wpisując: Przegląd twórczości Stachury

– Jeśli ktoś nie ma swojego akompaniamentu, prosimy o wysłanie utworów rozpisanych w formie kwitu. Przykładowy kwit w załączniku poniżej.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 9 maja, włącznie.

Serdecznie zapraszamy!