dekoracja kuchni biały kredens przy stoliku siedza i patrzą na siebie po lewej młody aktor po prawej aktorka w średnim wieku

“Noc Helvera” na 35. ULICA Festival w Krakowie

Spektakl tarnowskiego teatru “Noc Helvera” Ingmara Villqista zostanie zaprezentowany na jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 8 – 10 lipca.

Choć teatry uliczne rządzą się innymi prawami, to radością przyjęliśmy zaproszenie na ten festiwal – mówi Rafał Balawejder, dyrektor. Poruszający tekst, zagrany z wszystkimi odcieniami przejmującego dramatu znalazł dodatkowo jeszcze niezwykle atrakcyjne miejsce prezentacji. Ta godzina z Helverem pozwala przenieść się w odległe, a jednak wciąż – niestety – aktualne czasy.

Sztuka “Noc Helvera” to kameralna i wzruszająca opowieść o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu, o tym, że granica pomiędzy normalnością a szaleństwem, czułością a okrucieństwem bywa zaskakująco cienka, a zło, które czai się za drzwiami nie jest tak straszne, jak to tkwiące w ludzkich sercach. W rolach głównych Kinga Piąty i Stefan Krzysztofiak. Spektakl Teatru Solskiego będzie można zobaczyć na Dziedzińcu Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie 8, 9 i 10 lipca o godz. 21.00, wstęp wolny.

Więcej informacji oraz pełny program 35. ULICA Festival na stronie:  https://teatrkto.pl/ulica-festival/

Organizatorem Festivalu ULICA od 1987 roku jest Teatr KTO.

Serdecznie zapraszamy

Fot. Paweł Topolski