Duża scena teatru, na pierwszym planie aktorzy kucają uśmiechają się do fotoreportera. Dwie aktorki i sześciu aktorów. Z tyłu za nim widzowie stoją klaszczą, uśmiechają się do fotoreportera

#MaydaydlaSolskiego

Blisko dwadzieścia pięć tysięcy złotych udało się zebrać w ramach akcji #MaydaydlaSolskiego. Pokaz spektaklu w reżyserii Tadeusza Łomnickiego połączony był z kolejna premierą w Teatrze im. L. Solskiego – „Zimowym pogrzebem” autorstwa Hanocha Levina.

Jestem ogromnie wzruszona Państwa obecnością. To prawda, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – mówiła po spektaklu Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna.

Prezentacja legendarnej farsy autorstwa Raya Cooneya stanowiła wsparcie przy produkcji nowego tytułu. Środki pozyskane ze sprzedaży biletów  – 24,7 tysiąca złotych –  zasilą budżet „Zimowego pogrzebu” w reżyserii Filipa Kowalczyka. Ta tragikomedia o bandzie urokliwych wykolejeńców autorstwa Hanocha Levina przygotowywana jest z myślą o zbliżającym się Festiwalu Komedii Talia 2022. Premiera już 17 września na Dużej Scenie.

Przed spektaklem a także w trakcie przerwy można było skorzystać z oferty przygotowanej przez Partnerów teatru: Browar Trzech Kumpli, Alkohole Al.Capone, Bistro PRZEPIS, Bistro Menażka, broda_cooking, Pani Pierożkowa, Pyza Kuchnia Polska, Gospoda Rycerska, Restauracja Obsesja Smaku, Restauracja AIDA, ETNA Pizzeria Sycylijska.

Swoją ofertę zaprezentowały także: Akademia Zdrowego Stylu Życia – Agata Pomarańska, CENTRUM CALMA – KAMERALNE CENTRUM RELAKSU, Pb Dental.

Fot. P. Topolski

Załączniki