na granatowym tle kolorowy napis ludwiś w eduakcji

Trwa nabór dla przedszkoli do “Ludwisia w eduAKCJI”

Już dziś ruszają zapisy do drugiej edycji projektu “Ludwiś w eduAKCJI”. W 2023 roku warsztaty aktorskie, plastyczne oraz muzyczne zostaną przeprowadzone w wybranych, podczas rekrutacji, przedszkolach z Tarnowa i okolic. Zajęcia poprowadzą aktorzy, pracownicy i współpracownicy Teatru Solskiego.

Motyw przewodni drugiej edycji warsztatów, to świat bajki i baśni. Dzieci pod okiem aktorów, muzyków i plastyków będą pracować w swoich przedszkolach nad przygotowaniem pokazu finałowego, który zostanie zaprezentowany na scenie tarnowskiego teatru. Całość poprzedzi wizyta w teatrze połączona z niezapomnianą wycieczką po jego największych zakamarkach.

Ten innowacyjny pomysł Solskiego w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Dziś do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy przedszkolaki. Liczymy, że ta niecodzienna przygoda z teatrem będzie dla nich źródłem radości i satysfakcji – mówi Karolina Białas, koordynator projektu. Dodatkowo przedszkola biorące udział w projekcie otrzymają honorowy tytuł „Przedszkola Partnerskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie”.

Jak zgłosić przedszkole na warsztaty:

Należy zapoznać się z regulaminem (do pobrania na stronie www.teatr.tarnow.pl), w którym znajdują się szczegółowe informacje o przebiegu zadania. Następnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go mailowo w terminie do 17 kwietnia na adres ludwis@teatr.tarnow.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego