Laureaci „Angelusa” na spotkaniu w Solskim. po prawej dwóch mężczyzn w średnim wieku w garniturach jeden trzyma dyplom uśmiechają się

Laureaci „Angelusa” na spotkaniu w Solskim

13 marca odbędzie się spotkanie z Pavlem Rankovem, autorem powieści „Zdarzyło się pierwszego września” oraz z Tomaszem Grabińskim, tłumaczem – laureatami Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. 

Rozmowa zaplanowana jest bezpośrednio po prezentacji spektaklu, który powstał na podstawie powieści. Początek w niedzielę o godz. 18.00.

Na deski Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie wraca spektakl „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” Pavla Rankova w reżyserii Tomasza Gawrona. Historia Węgra, Czecha i Żyda, którzy zakochują się  w pięknej Słowaczce została entuzjastycznie przyjęta. Publiczność doceniła uniwersalizm opowieści o przyjaźni i miłości wystawionej na próbę historii, a także polityki przenikającej każdą sferę życia.

 Najbliższe pokazy: 11, 12 oraz 13 marca o godzinie 18.00.

 Pavol Rankov jest jednym z najciekawszych współczesnych pisarzy słowackich. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Polscy czytelnicy prócz “Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” znają także jego inne powieści takie jak: “Matki” czy “Legenda o języku”.

Tomasz Grabiński tłumaczy z języków czeskiego i słowackiego. W latach 2009-2014 był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Bratysławie oraz II sekretarzem Ambasady RP w Słowacji. Obecnie kieruje Miejską Biblioteką Publiczną w Kamiennej Górze.

Bilety na spektakle 11, 12 i 13 marca, w promocyjnej cenie – 22 zł od osoby, dostępne w kasie Teatru oraz online.

Bilety online: https://teatr.tarnow.pl/bilety/

Rezerwacje telefoniczne: 14 688-32-87, kom. 784 976 025, 668 323 998.

Fot. Tomasz Walków