na żółtym tle napis kolorowy Mała talia, po prawej stronie napis czternasty festiwal dla dzieci mała talia 2022 na dole napis Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego

Czytanie bajki “Pożarcie Królewny Bluetki” w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zapraszają do Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie na wydarzenie: Czytanie bajki “Pożarcie królewny Bluetki”. Czytanie odbędzie się 28 listopada br. godz. 9:00 .

Teatr Solskiego z okazji XIV Festiwalu Mała Talia dla dzieci przygotowuje spektakl „Pożarcie Królewny Bluetki” w reż. Małgorzaty Wojciechowskiej. Bajki dla najmłodszych widzów, która będzie jednym z pięciu spektakli konkursowych festiwalu.

Z tej okazji Aktorzy Teatru, przeczytają w Bibliotece scenariusz bajki. Na wydarzenie zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) wraz z opiekunami.

Opis spektaklu:
Kto uratuje Bluetkę, córkę władcy pewnego niewielkiego królestwa, którą ma pożreć olbrzymi smok? Dobra Wróżka nie może przypomnieć sobie odpowiedniego zaklęcia a królestwo jest tak małe, że nie mieszka w nim żaden rycerz. Paź królewny staje na głowie by znaleźć obrońcę. Czy uda mu się znaleźć wyjście z tej opłakanej sytuacji w ciągu godziny?

Występują:
Królewna: Monika Wenta
Dobra Wróżka ze słabą pamięcią: Dominika Markuszewska
Mifuszura, Billy Sprężyna, Siwabroda: Tomasz Wiśniewski
Paź: Stefan Krzysztofiak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego
Czytanie bajki “Pożarcie Królewny Bluetki” w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie – 21.11.22 – fot. Tomasz Schenk

Załączniki