Wernisaż wystawy 3xKOLOR – Żuchnicki, Poręba, Kozub

3 x KOLOR – Żuchnicki, Poręba, Kozub

Łączy nas nie tylko znajomość ale i umiłowanie do twórczego wyrażania się w malarstwie czystym nieobarczonym literackością. Interesuje nas nie tylko czysta forma, nie sam kolor, ale czyste malarstwo, w którym zawarta jest radość tworzenia obrazów. Można ją odnaleźć; w zestawieniach czystych barw, w sposobie prowadzenia narzędzia malarskiego, w geście malarskim, w liryzmie i poetyckiej aluzyjności do natury, wreszcie w balansowaniu na granicy realności i abstrakcji. Nasza twórczość wywodzi się z tradycyjnego polskiego koloryzmu.
Wystawa 3 x KOLOR – Żuchnicki, Poręba, Kozub mieści w sobie 30. obrazów, po 10. Obrazów każdego z twórców, które są tworami naszych indywidualnych kreacji z ostatnich lat.

Wernisaż wystawy w Teatrze 29 września (piątek) godz. 18.00

Miejsca, terminy wystawy:
– Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – październik 2017
– Galeria Sztuki „Zielona” BWA Busko-Zdrój  – listopad 2017/styczeń 2018
– Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu – styczeń/luty 2018
– Galeria Atut w Końskich – marzec 2018
– Dom Muz w Toruniu – maj 2018

Waldemar Żuchnicki

Urodził się w Tarnowie w 1954 roku. Studiował Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom w Pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego oraz aneks z malarstwa architektonicznego w Pracowni prof. Janiny Kraupe – Świderskiej. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. W 1991 roku otrzymał prestiżową nagrodę Pollock – Krasner Fundation w Nowym Jorku.e-mail: waldimax@op.pl

Waldemar Kozub

Urodzony w 1956 roku w Kielcach. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Studia w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1986 roku nauczyciel akademicki. Doktor habilitowany sztuki. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografiki. Autor 38 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych m.in.: w Busku Zdroju, Bitola (Macedonia), Bydgoszczy, Częstochowie, Gdyni, Gorlicach, Gorzowie Wielkopolskim, Greifswald (Niemcy), Kaditzsch (Niemcy), Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olkuszu, Pepelov (Niemcy), Płocku, Radomsku, Radomiu, Rzeszowie, Sandomierzu, Sassnitz (Niemcy), Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Winnicy (Ukraina), Wittstock (Niemcy). Prace w zbiorach muzealnych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (w Niemczech, Macedonii, Norwegii, Kanadzie, USA, Chinach, na Ukrainie i Węgrzech).

Michał Poręba

Urodzony w 1964 r. w Tarnowie. Ukończył WSP w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ireny Popiołek i prof. Aleksandra Pieńka w 1992 r. Uprawia rysunek, malarstwo, rzeźbę, działania parateatralne oraz performance. Wykładał w Akademii Pedagogicznej w Krakowie, prowadził pracownię plastyczną w TCK. Jest twórcą i autorem realizacji teatru plastycznego APRAPLA, prezentowanego m.in.na Festiwalu Działań Plastycznych i Teatralnych w Tczewie, Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie oraz podczas Tygla Kultury w Zielonej Górze, Ciężkowicach i Tarnowie. Jest autorem pomników Jana Szczepanika i Andrzeja Małkowskiego usytuowanych w centrum Tarnowa. Prace prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą. Nagradzany min. za performance: Magiczny Środek Ziemi w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Edukacyjnych Vademecum – pójdź ze mną organizowanym przez InSEA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę) na Europejskim Kongresie w Poznaniu, za performance Vitae…w międzynarodowym konkursie sztuki współczesnej Tarnowskie Klimaty oraz nagrodą Prezydenta Miasta Tarnowa. Do 2015 wiceprezes ZPAP OT.

Załączniki