Czterech aktorów i cztery aktorki w kolorowych historycznych strojach i perukach stoją przed widzami

Kod -50% na Dzień Teatru

Teatr Solskiego przygotował niespodziankę dla swoich widzów z okazji 62. Międzynarodowego Dnia Teatru. 

Ponad 600 biletów na spektakle z kwietniowego repertuaru będzie można zakupić z 50% rabatem!

Kod rabatowy będzie ważny przy zakupie biletów online oraz w kasie teatru i dotyczy większości spektakli, które Teatr Solskiego zaprezentuje w kwietniowym repertuarze. Do wyboru będą tytuły dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym nasza najnowsza premiera “Tartuffe albo Szalbierz” Moliera. Ale uwaga, ilość biletów na dany tytuł jest ograniczona, zatem nie należy zwlekać z zakupem promocyjnych wejściówek, które będą cały czas dostępne on-line, aż do wyczerpania limitu – poleca Małgorzata Mikos, z Biura Promocji.

Aby skorzystać z kodu rabatowego: dzieńteatru należy w dniach 27 marca – 20 kwietnia 2024 pojawić się w kasie teatru lub dokonać zakupu biletów w serwisie Bilety24. Maksimum 8 sztuk na jeden tytuł, rabatowi podlegają tylko bilety normalne, grupowe oraz rodzinne na spektakle wieczorne i weekendowe.


Lista spektakli objętych promocją:

Fot. Paweł Topolski

Frances Hodgson Burnett
TAJEMNICZY OGRÓD
6 kwietnia (sobota), godz. 16:00, DUŻA SCENA

Sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej. Osierocona 10-latka, Mary Lennox, przybywa do Anglii do swojego jedynego krewnego, wuja Archibalda. Pojawienie się nowego mieszkańca w ponurym domu na wrzosowisku odmienia życie wielu osób. Magiczna opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą.

Czas trwania: 100 min (1 antrakt)
Spektakl dla widzów 8+


Fot. Mateusz Niemczura

Wiktor Stypa
LEKKOŚĆ
12 kwietnia (piątek), godz. 18:00, MAŁA SCENA

Kim jest współczesny młody człowiek? Z czym się mierzy? Czym jest młodość? Jak podejmować życiowe decyzje, kiedy jest tak dużo możliwych dróg, a w głowie huczy głośnik?
Te pytania stawia sobie niejeden młody człowiek i bohaterka spektaklu „Lekkość”, który naświetla z różnych stron fragmenty z życia Dominiki Mazur, siedemnastoletniej dziewczyny z Tarnowa starającej się odnaleźć harmonię i określić swój kierunek działania. Musi się zmagać z otaczającą ją rzeczywistością, konwenansami, oczekiwaniami rodziny i czekającą za rogiem odpowiedzialnością.

Po spektaklu odbędzie się drugie, bezpłatne spotkanie “Czy strach ma wielkie oczy?”, którego gośćmi będą psycholog Anna Piskozub oraz Paweł Budziński – reżyser teatralny, instruktor terapii uzależnień oraz mediator rodzinny.

Czas trwania: 65 min
Spektakl dla widzów 16+


na ciemnoniebieskim tle napis czy strach ma wielkie oczy
Fot. Artur Gawle

Molière
TARTUFFE ALBO SZALBIERZ
13, 14 kwietnia (sobota, niedziela), godz. 18:00, DUŻA SCENA

“Tartuffe”, dawniej znany pod tytułem “Świętoszek” w nowym, znakomitym tłumaczeniu wybitnego aktora Jerzego Radziwiłowicza, to najlepsze w historii teatru studium obłudy, fałszu, zakłamania. Udawana religijność, której ofiarą staje się Orgon, główna postać sztuki, grozi ruiną domu, niszczy rodzinę, konfliktuje męża z żoną, ojca z dziećmi, izoluje go od świata. Dzięki brawurowej intrydze miłosnej, poprzez dekonspirację oszusta wszystko w finale wraca do normy. Jak jednak osiągnąć znowu zgodę w rodzinnym gronie (a może w kraju?), jaką za tę zgodę po przejściach, po okresie uległości wobec kłamstwa trzeba będzie zapłacić cenę? Błyskotliwa, ponadczasowa intryga, bliskie i przekonujące charaktery, świetne role to gwarancja porywającego teatru.

Czas trwania: 130 min (1 antrakt)


Fot. Artur Gawle

Na podstawie „Tragedii Hamleta, księcia Danii” Williama Szekspira tłum. Jarosław Iwaszkiewicz; fragmenty: “Śmierć Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego, „Prób” Michela de Montaigne’a
HAMLET.LEGENDA
20 kwietnia (sobota), godz. 19:00, DUŻA SCENA

Spotykamy się w teatrze by opowiedzieć widzom historię. Rzetelnie, żywo, rzeczowo. Odkryć przed nimi legendę pewnej królewskiej rodziny. Odnaleźć postaci w sytuacji kryzysu, zachwiania dotychczasowego porządku – tuż po nagłej śmierci króla Hamleta. Odkrywać przed widzami, wraz z nimi, tajemnicę ich decyzji, motywacji, namiętności. Legenda zaciekawia nas tak mocno, że nie pozwala przestać o sobie myśleć, jak ludzka czaszka znaleziona na strychu, w starym pudle po bananach.

Czas trwania: 150 min (1 antrakt)


sala szpitalna na łóżku szpitalnym siedzi młody aktor w piżamie obok niego starsza aktorka, rozmawiają, po lewej siedzą 12 misków
Fot. Artur Gawle

Eric-Emmanuel Schmitt
OSKAR I PANI RÓŻA
21 kwietnia (niedziela), godz. 16:00, MAŁA SCENA

Spektakl na podstawie bestsellerowej książki Erica – Emmanuela Schmitta jest piękną i pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione. Dziesięcioletniego Oskara czeka bardzo intensywny czas. Nadchodzące dni będą pełne wrażeń i nowych doświadczeń, o których chłopiec opowie nagrywając videobloga. Na początek pozna smak pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni, później zrozumie z jaką odpowiedzialnością wiąże się założenie rodziny, doświadczy goryczy rozstania i radości z pojednania. Choć nie będzie łatwo, nauczy się wybaczać i nabierze zrozumienia dla dorosłych i ich problemów. W końcu dowie się z iloma trudnościami trzeba mierzyć się w dojrzałym wieku. Te wszystkie doświadczenia pozwolą mu cieszyć się drobiazgami i doceniać to, co przynosi los.

Czas trwania: 80 min
Spektakl dla widzów 12+


Rezerwacja biletów: tel. 668 323 998, 784 976 025, 608 921 261
Kasa czynna od wtorku do piątku w godz.: 9:00 – 17:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.
Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/