Ania w karnawale, czyli teatralna domówka w Solskim

21 stycznia o godz. 16:00, Teatr Solskiego zaprasza na niepowtarzalny pokaz znanej powieści Lucy Maud Montgomery, “Ania z Zielonego Wzgórza”. Po nim zachęcamy do przedłużenia wizyty w teatrze o karnawałowe spotkanie dla widzów, pachnące zimową herbatą i konfiturą z wiśni.  

Zapraszamy Państwa na wydarzenie „Ania w karnawale” – czyli bijący rekordy popularności familijny spektakl o przygodach zwariowanej Ani Shirley – tym razem dodatkowo jako pretekst do teatralnej domówki. Będą degustacje różnych smakowitych potraw czy możliwość zrobienia sobie niepowtarzalnego zdjęcia z Avonlea. Zachęcamy do przeszperania szaf babci i dziadków i wyszukania, co klasyczniejszych wdzianek: klimat końca XIX wieku byłby idealnym uzupełnieniem kostiumów bohaterów z „Ani z Zielonego Wzgórza”. Spośród osób, które się zdecydują na tak oryginalny strój rozlosujemy upominki – zachęca Rafał Balawejder

Historia Ani to bardzo ciepła opowieść o potrzebie akceptacji, czułości i przyjaźni, która może zaciekawić, rozbawić i wzruszyć nie tylko bardzo młodego widza, ale również pokolenie rodziców i dziadków, nie ma bowiem na świecie wielu ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o sympatycznej Ani z Zielonego Wzgórza. Natura obdarzyła ją wyjątkowo marzycielską a jednocześnie porywczą naturą i ogromną wyobraźnią, co czasem wpędza bohaterkę w kłopoty i jest często powodem wielu zabawnych sytuacji.

Spektakl “Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej pod opieką artystyczną Macieja Wojtyszki, otrzymał Nagrodę Główną XIV Festiwalu Mała Talia dla dzieci przyznaną przez dziecięce jury. Dodatkowo Anna Zachciał, odtwórczyni roli Ani Shirley w spektaklu “Ania z Zielonego Wzgórza”, otrzymała wyróżnienie specjalne „za wybitną grę aktorską”.

„XIV Festiwal Mała Talia dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego

Bilety polecają się na prezent pod choinkę:

Rezerwacje: tel. 784-976-025, 668-323-998

Zapraszamy na Mickiewicza 4!

Fot. Paweł Topolski