Teatr przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Teatr otwarty na niepełnosprawnych - to nie tylko slogan, ale jeden ze sposób na integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Dyrekcja  Teatru im. Ludwika Solskiego ma nadzieję, że nowy obiekt i repertuar znajdą uznanie także wśród niepełnosprawnych, którzy dzięki temu będą brać aktywny udział w życiu kulturalnym Tarnowa.


 

 Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dokłada wszelkich starań, by zagwarantować osobom niepełnosprawnym bezproblemowe korzystanie ze swojej oferty, w jak najbardziej komfortowych warunkach.


Ze swojej strony oferujemy następujące udogodnienia:

1. Zwiększona dostępność budynku. Po modernizacji teatralny budynek zyskał na funkcjonalności i dostępności. Od strony budynku Poczty Polskiej, gdzie znajduje się wydzielone i oznaczone miejsce postojowe, jak również od strony przystanku komunikacji miejskiej zlokalizowany jest podjazd do holu budynku. Biuro Obsługi Widowni i kasy zlokalizowane są w foyer, dzięki czemu osoby odwiedzające Teatr Solskiego mają dostęp do pełnej informacji o repertuarze. Duża widownia przybrała kształt amfiteatralny. W pierwszym rzędzie znalazło się 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Odpowiednio przystosowana toaleta uwzględniająca potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze obok szatni. Teatr jest wyposażony w windę pozwalającą wjechać na pierwsze piętro, gdzie w nowym sezonie teatralnym znajdą się mała scena oraz kawiarnia. Nowy Solski to również duże, przestronne foyer z zamontowanym systemem wystawienniczym, w przestrzeni którego organizowane są wystawy tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.


2. Atrakcyjna oferta cenowa. Celem zwiększenia dostępności do wydarzeń kulturalnych dla osób niepełnosprawnych wprowadzony został bilet ulgowy o symbolicznej wartości 10 zł, który umożliwia po okazaniu stosownej legitymacji upoważniającej do zniżek do wstępu na spektakle będące w repertuarze Teatru (produkcje własne Tarnowskiego teatru, spektakle impresaryjne wg oddzielnych cen).


3. Działania edukacyjne. W ramach projektu "Cztery Talie" Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w latach 2011-2013 będzie realizował moduł "Talia bez barier", który adresowany jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej. Założeniem "Talii Bez Barier" jest przeciwdziałanie alienacji twórczości niepełnosprawnej i zintegrowanie jej z twórczością dzieci sprawnych, nadając jej kierunek twórczości bez ograniczeń.


4. Aktualny repertuar - Zapraszamy m.in. na familijny "Tajemniczy Ogród", filozoficzny spektakl "Brat Naszego Boga", a także "Małego księcia" oraz "Babcia mówi pa pa". Spektakle są objęte biletami zniżkowymi.


Dodatkowe informacje dotyczące udogodnień oraz oferty  Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie internetowej www.teatr.tarnow.pl, a także w Biurze Organizacji Widowni pod nr tel. 014 688 32 87, kom. służbowa 784 976 026.


Sprawdź repertuar na www.teatr.tarnow.pl


Serdecznie zapraszamy!