Teatr przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Teatr otwarty na niepełnosprawnych - to nie tylko slogan, ale jeden ze sposób na integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Dyrekcja  Teatru im. Ludwika Solskiego ma nadzieję, że nowy obiekt i repertuar znajdą uznanie także wśród niepełnosprawnych, którzy dzięki temu będą brać aktywny udział w życiu kulturalnym Tarnowa.

Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dokłada wszelkich starań, by zagwarantować osobom niepełnosprawnym bezproblemowe korzystanie ze swojej oferty, w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Ze swojej strony oferujemy następujące udogodnienia:

1. Zwiększona dostępność budynku. Po modernizacji teatralny budynek zyskał na funkcjonalności i dostępności. Od strony budynku Poczty Polskiej, gdzie znajduje się wydzielone i oznaczone miejsce postojowe, jak również od strony przystanku komunikacji miejskiej zlokalizowany jest podjazd do holu budynku. Biuro Obsługi Widowni i kasy zlokalizowane są w foyer, dzięki czemu osoby odwiedzające Teatr Solskiego mają dostęp do pełnej informacji o repertuarze. Duża widownia przybrała kształt amfiteatralny. W pierwszym rzędzie znalazło się 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Odpowiednio przystosowana toaleta uwzględniająca potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze obok szatni. Teatr jest wyposażony w windę pozwalającą wjechać na pierwsze piętro, gdzie znajduje się Mała Scena. 

2. Atrakcyjna oferta cenowa. Celem zwiększenia dostępności do wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnością wprowadzony został bilet ulgowy o symbolicznej wartości 12 zł, który umożliwia po okazaniu stosownej legitymacji upoważniającej do zniżek do wstępu na spektakle będące w repertuarze Teatru (produkcje własne tarnowskiego teatru, spektakle impresaryjne wg oddzielnych cen).


Dodatkowe informacje dotyczące udogodnień oraz oferty  Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie internetowej www.teatr.tarnow.pl, a także w Biurze Organizacji Widowni pod nr tel. 014 688 32 87, kom.  784 976 025.

Serdecznie zapraszamy!