Informacja o Teatrze


Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie jest (jedynym oprócz Krakowa i Zakopanego) miastem posiadającym teatr instytucjonalny na terenie Małopolski. W ciągu ostatnich lat Teatr osiągnął wielotysięczną widownię. Cztery Sceny Teatru (Duża, Mała, Underground oraz Foyer) mogą pomieścić kilkaset widzów. Dodatkowo uruchomiliśmy niepowtarzalną, piątą, plenerową Scenę Na Dachu, tuż obok oranżerii wypełnionej kwiatami.

W tarnowskim teatrze odbywają się spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty czy spotkania, które uzupełniają bogatą ofertę repertuarową. To w Tarnowie, we współpracy z najwybitniejszymi reżyserami, scenografami czy muzykami, produkuje się kilka premier rocznie, prezentowanych na festiwalach oraz innych scenach teatralnych w Polsce. Teatr Solskiego od 1997 roku jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz Festiwalu Spektakli dla dzieci Mała Talia.

Organizowane spektakle i towarzyszące im wydarzenia to świetne okazje do spotkań towarzyskich oraz budowania relacji międzyludzkich. Teatr w Tarnowie stara się przynosić widzom radość współuczestniczenia w wydarzeniach artystycznych i kulturalnych na najwyższym poziomie.

W celu pozyskania informacji o repertuarze i spektaklach prosimy o kontakt z Biurem Promocji i Organizacji Widowni tel. 14 688-32-87, 784-976 025, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl, kasa biletowa czynna od wtorku do piątku od 9 do 17, e-mail: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Pozostałych informacji udziela sekretariat tel. 14 688-32-88, e-mail: sekretariat@teatr.tarnow.pl.

Dla osób z niepełnosprawnością proponujemy cenę biletu 20 zł.

W przypadku szczególnych potrzeb, zaplanowania wizyty lub dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji, kontakt: Marzena Kiełbasa Tel. 14 688-32-87, 784-976-025 organizacja@teatr.tarnow.pl

Serdecznie zapraszamy do tarnowskiego Teatru.