Startuje Mała Talia 2014 / program

Już od 1 czerwca w tarnowskim teatrze spektakle, warsztaty oraz happening  dla najmłodszych. To wszystko w ramach VI edycji Festiwalu Spektakli dla Dzieci “Mała Talia”.

Podczas 11 dni festiwalu kilka tysięcy dzieci z Tarnowa i okolic będzie mogło zobaczyć sześć spektakli (w tym cztery przedstawienia konkursowe) prezentowane w ramach VI Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia. Impreza organizowana przez Teatr im. L. Solskiego potrwa od niedzieli 1 czerwca do 11 czerwca.

Wydarzenie jest kampanią promującą aktywne uczestnictwo w kulturze – cykliczną, coroczną – pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku i przez cały ten czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności, nie tylko tej najmłodszej – mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny Solskiego.

Jako pierwsza zostanie zaprezentowana najnowsza tarnowska premiera “Alicja w krainie czarów” w reżyserii Julii Mark. Ponad to będzie można zobaczyć m.in. “Pierścień i róża” Marty Guśniowskiej (Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej), “Królowa śniegu” (Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach), “O Calineczce malutkiej dzieweczce” (Teatr Lalek “Rabcio” w Rabce Zdrój), “Dzikie łabędzie” (Teatr Lalki “Maska” w Rzeszowiej).

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu przedstawienia będą oceniane przez mieszane jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-teatralne maski zostały przygotowane przez dzieci oraz wolontariuszy.

W ramach festiwalu przewidzieliśmy również imprezy towarzyszące. Będzie to m.in. piknik teatralny, który odbędzie się 1 czerwca na schodach przed teatrem. Z kolei aktorzy odwiedzą oddział dziecięcy w szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie, będzie można ich spotkać w jednym z centrów handlowych oraz Parku Strzeleckim – mówi Krzysztof Bogusz kierownik promocji teatru.

Wydarzeniami towarzyszącymi mającymi na celu profesjonalizację festiwalu i zbliżenie go w formie organizacyjnej do festiwalu Komedii Talia – na którym jest wzorowany – będzie stworzenie dziecięcego klubu festiwalowego, jako miejsca spotkań z aktorami i twórcami spektaklu – po każdym przedstawieniu w foyer teatru będą odbywały się spotkania widzów i aktorów.

Ofertą skierowaną do nauczycieli, wychowawców działaczy i twórców kultury  będzie publiczna debata – “Teatr młodego widza – rozważania o jakości oferty teatralnej dla młodych widzów” oraz konferencja z udziałem zaproszonych panelistów “Znaczenie teatru w edukacji odbiorcy kultury” Konferencje będą transmitowane online z wykorzystaniem technologii Youtube.

Szczegółowy program dostępny na stronie http://www.teatr.tarnow.pl\Festiwal spektakli dla dzieci i młodzieży „Mała Talia 2014” jest  współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „VI Festiwal Mała Talia – pierwsze kroki w świecie teatru”.

Program Festiwalu Mała Talia 2014

1 .06.niedziela
13.00-15.30
Piknik – Teatralny dzień dziecka

16.00
„ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
DUŻA SCENA

2.06. poniedziałek
godz. 10.00
„ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
DUŻA SCENA

3.06. wtorek
godz.10.00
„ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
DUŻA SCENA

4.06. środa
godz.10.00
„ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
DUŻA SCENA

godz.12.00
KONFERENCJA: „Znaczenie teatru w edukacji odbiorcy kultury”
MAŁA SCENA

5.06.czwartek
godz.10.00
„ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
DUŻA SCENA

godz.12.00
DEBATA: „Teatr młodego widza – rozważania o jakości oferty teatralnej dla młodych widzów”
MAŁA SCENA

6.06. piątek
godz.9.00
godz.11.30
Pierścień i róża
DUŻA SCENA

7.06.sobota
godz.16.00
„LOKOMOTYWA”
DUŻA SCENA

8.06.niedziela
godz.16.00
„LOKOMOTYWA”
DUŻA SCENA

9.06.poniedziałek
godz.9.00
godz.11.00
„KRÓLOWA ŚNIEGU”
DUŻA SCENA

10.06.wtorek
godz.10.00
godz.12.00
„Dzikie łabędzie”
DUZA SCENA

11.06. środa
godz.9.00
godz.11.00
„O CALINECZCE MALEŃKIEJ DZIEWECZCE”
DUŻA SCENA 

Załączniki