bobasy w solskim w tarnowie

Bobasy w Solskim

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rusza z nowym cyklem zajęć dla najnajów, które wraz z rodzicami będą mogły po raz pierwszy odwiedzić teatr i spędzić wyjątkowe chwile.

Proponujemy zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0 – 3 lat wraz z jednym z rodziców. Najbliższe odbędą się 13 marca, o godz. 10:30 i potrwają przez godzinę. Będą poświęcone zabawie poprzez muzykę.

W tych zajęciach mogą wziąć udział zarówno maluszki, które jeszcze leżą, bądź siedzą, jak również dzieci trochę starsze, które już chodzą. Dzieci w tym wieku rejestrują wszystko, co słyszą. Te zajęcia są idealne, żeby na wczesnym poziomie wykształcić dzieciom dobre nawyki muzyczne. Muzyka, jak wiemy, łagodzi obyczaje i uspokaja, dodatkowo poprawia nastrój. Zapraszam rodziców do wspólnego śpiewania. Zajęcia bazują na metodzie Gordona. Śpiewam melodie w różnych skalach i metrum oraz audiacje. Wykonuję piosenki z pokazywankami, które w wizualny sposób przybliżają dzieciom historię opowiadaną w tekście. Wszystkie działania muzyczne podaję w formie zabawy. Bawimy się kolorowymi chustami, balonami, chustą klanza, pluszakami. Gram na prostych instrumentach dziecięcych – bębenku, grzechotkach, jajku. Używam też muzyki z nagrań i włączam do programu ruch. Stwarzam dzieciom atrakcyjne warunki do zabawy i nauki. Zależy mi, by mamy i dzieci wychodziły z zajęć zrelaksowane i rozśpiewane – mówi Karolina Gibki, prowadząca zajęcia.

Karolina Gibki – z wykształcenia aktorka po Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, uczyła się również wokalu w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Z Teatrem Solskiego jest związana od 2014 roku. Gra m.in. w spektaklach takich jak „ Bądź Taka, nie bądź taka”, „Piękna Lucynda”, „Heroiny”. Od października 2020 prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Warszawie. Niedawno założyła działalność “Dziecięcy punkt widzenia”, którą można śledzić na Facebook’u i Instagramie.

Zaczęło się od zajęć teatralnych ze starszymi dziećmi. Moimi polami nauki muzyki z najmłodszymi były artykuły, materiały wideo, obserwacja i praktyka. Wykształcenie pozwala mi dostarczyć dzieciom edukacji muzycznej na wysokim poziomie. Lubię śpiewać dzieciom. Edukacja aktorska pomaga mi animować zabawy i wczuwać się w dziecięcy punkt widzenia. Patrzenie jak dzieci z tygodnia na tydzień się rozwijają, nabywają nowych umiejętności, stają się odważniejsze, bardziej komunikatywne, jest wspaniałą przygodą – dodaje Karolina Gibki

Zapisy na zajęcia:

Biuro Promocji i Organizacji Widowni, pn – pt, godz. 8:00 do 16:00
tel. kom. 784 976 025, tel. (14) 688 32 87
Cena: 10 zł od rodzica z dzieckiem

Ilość miejsc ograniczona.

Polecamy także spektakl “Bądź taka nie bądź, taka“, w którym największe przeboje z repertuaru Kory i zespołu Maanam wykonuje Karolina Gibki.

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Zapraszamy serdecznie!

Fot. Katarzyna Sołtys