Zespół

Mariusz Szaforz
Współpracują Mariusz Szaforz
Obsada
Grał rownież w:
CZEGO NIE WIDAĆ

Lloyd Dallas

MAKBET

Dunkan, Siward

BRAT NASZEGO BOGA

Stanisław, brat Szczepan

LOKOMOTYWA II

Konduktor

PROCES 2.0

Sędzia, Wuj, Titorelli

REPRODUKCJA

WALDEMAR (aktor)

MÓJ PIERWSZY TEATR

Narrator , Osioł, Stary Puchacz, Kruczek

PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA

Wielbłąd, Czarna Broda

Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI

Gaspard Gougard/ Józef Wybicki

ZIMORODEK

Sir Charles Warburton

Biografia

Z Tarnowskim Teatrem związany (z przerwami) od sezonu 1977/78 (dyr. Ryszard Smożewski). W latach 1973-1975 przebywał na stypendium artystycznym we Francji w Paryżu. Współpracował z „Theatr du Soleil” pod kierownictwem Arian Mnouchkine. Odbył staż m.in. u Petera Brooka i Dario Fo (noblista).
Po powrocie do Warszawy i konsultacji z prof. Janem Świderskim, postanowił nie rozpoczynać studiów w PWST. Zdał aktorski egzamin eksternistyczny.

Pracował w Teatrach:
Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie, Koszalinie, Poznaniu (Teatr Polski), Zielonej Górze, Warszawie (Teatr Syrena), Krakowie (Teatr Mumerus) i Tarnowie.

Współpracował m.in. z reżyserami: Wanda Laskowska, Agnieszka Holland, Laco Adamik, Józef Słotwinski,(Twórca Teatru TV), Jerzy Kreczmar, Witold Filler, Roman Kłosowski, Zdzisław Wardejn, Jerzy Bończak, Bohdan Cybulski, Feliks Falk, Andrzej Rozhin, Jan Pietrzak, Mikołaj Grabowski, Wiesław Hołdys, Jerzy Sopoćko, Wojciech Markiewicz, Jowita Pieńkiewicz, Bernard Ford-Hanaoka.

Zagrał około 130 ról teatralnych. Miał kilka epizodów artystycznych z filmem i telewizją.

Bardzo chętnie współpracuje z dziećmi i młodzieżą, propagując teatr jako formę wzajemnego spotkania ludzi.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie prowadzi zajęcia w liceum, w klasach o profilu teatralnym.

Za swoją prace twórczą otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem nagrody „Uskrzydlony” za rok 2009 w kategorii kultura.