Zespół

Jakub Porcari
Dyrektor artystyczny Jakub Porcari
Biografia

(ur. 1982) Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (2010).


Po ukończeniu Liceum Klasycznym w Lecce, studiował w Mediolanie na wydziale Literatury i Filozofii. W Mediolanie ukończył też aktorską Międzynarodową Szkołę Teatru (Scuola Internazionale di Teatro) prowadzoną przez japońskiego reżysera Kuniaki Ida.

 

Uczestniczył w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Mamadou Dioume, senegalskiego aktora i reżysera teatru Bouffes du Nord w Paryżu. Ukończył Europejski Kurs Reżyserii Operowej w ramach projektu Unii Europejskeij, pod kierownictwem Giandomenico Vaccari, dyrektora teatru San Carlo w Neapolu i potem Teatru Petruzzelli w Bari.

 

Podczas studiów w krakowskiej PWST był asystentem Krystiana Lupy i Michała Zadary, brał udział w Laboratorium reżyserskim Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (listopad 2009). W Polsce wyreżyserował spektakle: Śmieszny staruszek Tadeusza Różewicza (Teatr Ludowy w Krakowie, 2008r.), Koniec Półświni według tekstów Franza Kafki i Helmuta Kajzara (Teatr Nowy w Krakowie, 2010r.), One Man Show Krzysztofa Globisza pod tytułem Jekyll/Hyde (czyli partytura dla jednego człowieka zmierzająca ku dobru) Jakuba Porcari (Teatr Polonia w Warszawie), Krople wody na rozpalone kamienie Rainera Fassbindera (Teatr Nowy w Łodzi, 2012r.), Pin-Okio Szczepana Orłowskiego według opowiadania Carlo Collodiego (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2012r.), Walka czarnucha z psami Bernarda-Marie Koltès (Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, 2013r.).