Repertuar

Aktorzy Solskiego czytają dzieciom
  Aktorzy Solskiego czytają dzieciom

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

45 min

Aktorzy Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po raz kolejny włączą się do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a mająca na celu propagowanie codziennego czytania od lat cieszy się dużym powodzeniem w całym kraju.  W grudnia aktorzy naszej sceny będą czytać dzieciom w wybranych szkołach, przedszkolach i placówkach opiekuńczych w naszym regionie.

Wspólne czytanie służy rozwojowi dzieci - buduje ich pozytywne relacje z rodzicami. Zaangażowanie się naszej instytucji w promowanie czytania dla najmłodszych jest również inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa, w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury – mówi Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego. 

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności „20 minut dziennie. Codziennie!” to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania dzieci w ich wszechstronnym rozwoju – psychicznym, umysłowym, społecznym i moralnym oraz budowaniu zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. 

Kampania prowadzona jest z powodzeniem od ponad 10 lat w całym kraju. Akcję wsparli entuzjastycznie dziennikarze, wydawcy, księgarze, sportowcy, politycy i artyści.