Repertuar

LOKOMOTYWA II
Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Julian Tuwim LOKOMOTYWA II

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

60 min

Autor:

Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Julian Tuwim

Autor: Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Julian Tuwim
Reżyseria: Mariusz Szaforz
Scenografia: Maciej Sroka
Kostiumy: Krystyna Szaforz
Opracowanie muzyczne: Tomasz Gębala, Mariusz Szaforz
Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach

Czy spotkaliście już w Tarnowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście dziś małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy Waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary...?

Jeżeli nie- nic straconego! W Teatrze Solskiego w Tarnowie będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Reżyser Mariusz Szaforz zamierza zabrać Was w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe - w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku... No właśnie? Co tam się wydarzy? Czyżby miała przejechać tamtędy lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro?

„Lokomotywa” to spektakl dla dzieci i rodziców. Najwyższej klasy literatura jest też świetnym materiałem scenicznym- to, co na kartce wydaje się zwyczajną historia, ożywione na scenie zabierze Was w barwną podróż do krainy wyobraźni. Pomoże w tym muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę. Czy wszyscy są już na pokładzie?

Odjazd!

Premiera odbyła się 6 grudnia 2012 roku.

---------

5 czerwca 2016 roku spektakl  obchodził ZŁOTĄ 100  czyli setne przedstawienie.