Repertuar

PIOSENKI O WIERZE I POŚWIĘCENIU
Przemysław Wojcieszek PIOSENKI O WIERZE I POŚWIĘCENIU

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

100 min

Autor:

Przemysław Wojcieszek

Reżyser:

Piotr Waligórski

Asystent reżysera:

Aleksander Fiałek

Inspicjent:

Małgorzata Gutwińska

Opracowanie muzyczne:

Piotr Waligórski

Scenografia:

Wojciech Stefaniak

Obsada

ŻONA

Kinga Piąty

PROSTYTUTKA

Zofia Zoń

KSIĄDZ

Piotr Hudziak

"Piosenki o wierze i poświęceniu" reżysera, scenarzysty i dramatopisarza Przemysława Wojcieszka to sztuka o duchowości i seksualności.

To próba zdefiniowania miejsca, w którym jest współczesny człowiek- ten żyjący w zgiełku miasta, a jednak potrzebujący religii i drugiego człowieka. Życie Piotra i Anny zmienia się dramatycznie, gdy ich siedmioletni syn mdleje w szkole i zaczyna chorować. Każde z nich próbuje na swój sposób poszukiwać odpowiedzi na to, co się stało- w instytucji kościoła oraz w relacjach z innymi ludźmi. Do życia pary wkraczają ksiądz i prostytutka, sportretowani przez autora w sposób daleki od stereotypów. Wojcieszek w elegancki, technicznie doskonały sposób wchodzi w swojej sztuce na teren tradycyjnie poddany silnej tabuizacji. Czy ksiądz może kochać? Kim jest kobieta, która sprzedaje swoje ciało? Po co nam religia i wiara? Kim w społeczeństwie zatomizowanych jednostek staje się dla nas drugi człowiek i jak bardzo jesteśmy w stanie poświęcić się dla niego? Na ile możliwa jest dzisiaj głęboka relacja z inną osobą?

Prapremiera sztuki odbyła się 2 grudnia 2011 w Rag Factory w Londynie. Tarnowska realizacja jest polską prapremierą tekstu. 

Prapremiera 26.10. 2012 r. godz. 20.00 Scena Underground - Teatr im. L. Solskiego.

 

Spektakl dla widzów powyżej 18 roku życia.