Repertuar

NARODOWE CZYTANIE BRUNONA SCHULZA
  NARODOWE CZYTANIE BRUNONA SCHULZA

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

0 min

W sobotę, 7 września, o godz. 14.00 miłośników literatury zapraszamy na „zielony dach” tarnowskiego Teatru, gdzie fragmenty „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza przedstawią aktorzy: Monika Wenta i Tomasz Wiśniewski, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i zaproszeni goście.
Oniryczną i pełną subtelnej poetyki prozę Mistrza z Drohobycza uzupełni i wzbogaci muzyka w wykonaniu wirtuozerskiego duetu akordeonistów: Wiesława Ochwata i Macieja Zimki.

W przededniu tj. 6 września odbędzie się Narodowe Czytanie dla szkół - impreza towarzysząca, na którą zapraszamy głównie młodzież ze starszych klas szkół podstawowych. Klasyczne lektury szkolne: “Katarynka” Bolesława Prusa i “Sachem” Henryka Sienkiewicza przeczytają aktorzy „Solskiego”: Piotr Hudziak i Mariusz Szaforz.

DUO OCHWAT&ZIMKA powstał w 2013 roku z inicjatywy dwóch uznanych, wielokrotnie nagradzanych artystów i wybitnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Maciej Zimka - akordeon, Wiesław Ochwat - akordeon.
Artyści są laureatami licznych konkursów instrumentalnych, wspólnie zdobywając nagrody w Polsce i Europie. Duet Ochwat&Zimka wykonuje muzykę klasyczną i współczesną. Główną formą ich działalności jest opracowanie i wykonywanie utworów orkiestrowych na duet akordeonowy. Bogactwo i rozmaitość barw, które można uzyskać na akordeonie predestynuje ten instrument przede wszystkim do wykorzystywania go w muzyce kameralnej w repertuarze wybranych utworów orkiestrowych, takich jak: Koncerty Brandenburskie J.S. Bacha, Peer Gynt E. Griega czy Pietruszka I. Stravinskiego. Podczas wspólnych koncertów duet udowadnia, że akordeon potrafi brzmieć jak orkiestra, a interpretacje na długo zapadają w pamięci publiczności. Niezależnie od muzyki którą wykonuje duet, interpretacje artystów zawsze są pełne emocji oraz artystycznej pasji. Akordeoniści porywają publiczność, zabierając słuchaczy do swojego, wyrazistego muzycznego świata.

7 września (sobota), godz. 14.00,
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Scena „Na dachu”.

Wstęp wolny.

Czytają: aktorzy Monika Wenta, Tomasz Wiśniewski, zaproszeni goście, uczniowie III LO
Muzyka: DUO OCHWAT & ZIMKA
Partnerzy:
Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, Teatr im. L. Solskiego,
III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie


Tarnowska edycja Narodowego Czytania jest dofinansowana
z budżetu Miasta Tarnowa