Repertuar

EL CREDITO / Impresariat
Jordi Galceran EL CREDITO / Impresariat

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

90 min

Autor:

Jordi Galceran

Autor: Jordi Galceran
Reżyseria: Marcel Wiercichowski
Opracowanie muzyczne: Marcel Wiercichowski / Michał Woźniak
Reżyseria świateł i projekcje: Tomasz Wentland
Zdjęcia: Patrycja Wiercichowska

Obsada:
PRZEMYSŁAW SADOWSKI
• Urodził się w Hajnówce. Uczęszczał do szkoły muzycznej I-go stopnia, gra na fortepianie i gitarze. Zadebiutował w 1997 roku w roli Elfa w ''Śnie nocy letniej'' Williama Shakespeare'a w reż. Waldemara Zawodzińskiego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 1999 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.
• Realizacje na małym i dużym ekranie
Niania w wielkim mieście, Przyjaciółki , Strażacy , Uwikłani, Na krawędzi, Ojciec Mateusz, Układ zamknięty, Prawo Agaty, Hotel 52, Kryminalni i wiele innych.
• Występował w teatrach: im. Stefana Jaracza w Łodzi (1997-99), "Scena Prezentacje" w Warszawie (2000, 2002-04), Polskim w Szczecinie (2000), Nowym Praga w Warszawie (2005), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie (2006).
MARCEL WIERCICHOWSKI
• Urodził się w 1974 w Krakowie. Z zamiłowania i wykształcenia: wiolonczelista i aktor. Absolwent PWSFTviT (1999), w którym Jan Machulski zobaczył Mozarta. Zadebiutował jeszcze na studiach jako Elf w „Śnie nocy letniej” (reż. W. Zawodziński) w Teatrze im. Jaracza w Łodzi w 1997. Występował w Teatrze Studyjnym PWSFTviT, Teatrze Ochoty (2000-1), Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (2001-4), Nowym Teatrze w Słupsku (2004-5), a od 2005 w Teatrze Bagatela. Jak sam twierdzi, najlepiej czuje się w klasycznym repertuarze komediowym. Grał w spektaklach wg Shakespeare’a, Dostojewskiego, Czechowa, Becketta, Shaeffera, Jerofiejewa, Topora, Schmidta, Mickiewicza, Fredry, Wyspiańskiego, Zapolskiej, Gombrowicza, Mrożka i Schaeffera. Niejednokrotnie wykorzystywał na scenie umiejętności wiolonczelisty, ostatnio w „My w finale” (reż. I. Jera).
•Realizacje na dużym i małym ekranie: Ach Śpij Kochanie, Na Wspólnej, Na Dobre i na Złe, Pierwsza Miłość, Miasto Skarbów,, Ojciec Mateusz, Miasto 44 i wiele innych.

 

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzę, nie będę psuć Państwu niespodzianki.

„Kredyt” autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię nader współczesną. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Szef banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć! Tekst powstał dwa lata temu i z powodzeniem grany jest w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech. Jeden z aktorów występujących w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.” To chyba najlepsza rekomendacja „Kredytu”.

 

Bilety dostępne od 14 marca w kasie teatru
i na www.ekobilet.pl 

https://ekobilet.pl/spektaklromanca/el-crdito-16629/246249-bilety-na-spektakl#

Nie rezerwujemy miejsc.

Cena: 50 zł (płatność tylko gotówką w kasie Teatru od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 17.00)