Repertuar

SCENA OTWARTA "Small Memories"
  SCENA OTWARTA "Small Memories"

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

60 min

Spektakl „SMALL MEMORIES” porusza kwestię różnicy między zatrzymaniem chwili a obrazem utworzonym w pamięci. Czy może być tak, że obrazy zapisane w pamięci w sposób fotograficzny zastępują w którymś momencie to, co naprawdę się wydarzyło?

Pamięć i wspomnienia to motywy przewodnie choreografii. Tło zaznacza zdjęcie grożącego zawaleniem budynku, przed którym umieszczona została kabina z napisem „Fotobudka”. W niej właśnie, podobnie jak w życiu,  poszczególne postaci próbują zatrzymać wspomnienia. Budka stanowi źródło zabawnych scenek, ale też symbolizuje władzę – nie wszyscy mogą w niej spędzić tyle samo czasu. Stan nierówności staje się powodem walki.
Tancerze ubrani w codzienne stroje prezentują w pełnym temperamentu tańcu sceny symbolizujące bliskość, odrzucenie i konflikty.

Jako podkład dźwiękowy autor spektaklu wybrał brzmiącą nierzadko dość surowo muzykę elektroniczną grupy Pan Sonic i ekspresyjne utwory trębacza Arve Henriksena.
 

Tanzcompagnie Giessen

Zespół Tanzcompagnie Giessen został założony w 1907 roku i miał się zajmować wszystkimi formami teatralnymi – muzyką, aktorstwem i tańcem. Oznacza to, że taniec jest jego stałą częścią od ponad 100 lat. Od roku 2002 dyrektorem artystycznym i głównym choreografem Tanzcompagnie Giessen jest Tarek Assam. Razem z nim, a także z innymi choreografami, grupa pracuje nad budowaniem repertuaru. Assam zdobył wykształcenie tancerza klasycznego a jako choreograf zaczął pracować w 1982 roku. Od tego czasu jego choreografie zdobywały nagrody w wielu konkursach przy współpracy z wieloma zespołami, m.in. z Narodowym Baletem Salwadoru, Państwową Operą i Baletem w bułgarskiej Warnie. Był dyrektorem baletu w Nordharzer Städtebundtheater. Zespół pod jego kierunkiem reprezentował region Sachen-Anhalt na światowej wystawie Expo w Hanowerze (2000).

W swoich choreografiach Assam wykorzystuje fragmenty codziennego życia ludzi naszej epoki, które następnie przepracowuje, wykorzystując doświadczenia współczesnego tańca oraz teatru.

Po spektaklu:  Spotkanie z artystami.

Czas trwania: 60 minut (bez przerwy)

Choreografia: Tarek Assam

Premiera: 14 lutego 2015 r.
Scenografia i kostiumy: Lukas Noll
Dramaturgia: Cornelia von Schwerin
Światła: Manfred Wende
Wsparcie: Christina Comtesse, Emmanuel Gazquez
Zdjęcia: Rolf K. Wegst
Tancerze: Caitlin-Rae Crook, Maria Adriana Dornio, Magdalena Stoyanova, Sven Krautwurst, Bayarbatar Narangerel, Yusuke Inoue.


Bilety/Informacja:

    miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
    30 zł normalny, 20 zł ulgowy (emeryt, rencista, student)
    zakup:
        w kasie CSM lub ON-LINE http://www.csm.tarnow.pl/aktualnosci,1199,miedzynarodowy-festiwal-scena-otwarta-2017-.html

        w kasie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (płatność tylko gotówką)


    Informacje i rezerwacja: CSM (żółty punkt)
    czynny: od pon. do pt. w godz. 13:00 - 20:00, od soboty do niedzieli w godz. 15:00 - 20:00
    ul. Traugutta 1, Tarnów, tel: +48 14 633 46 04

http://www.scenaotwarta.pl/3,spektakle,33,small-memories.html