Repertuar

Salon poezji Ernesta Brylla
  Salon poezji Ernesta Brylla

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

60 min

Ciągle za mało stary…” – Salon Poezji Ernesta Brylla
18 czerwca 2017 roku, godz. 11,00
Mała Scena Teatru Solskiego w Tarnowie


Wiersze czytają: Ewa Sąsiadek i Tomasz Piasecki
Muzyka: Kamila Dauksz (wokal, wiolonczela), Tomasz Boruch (gitara)
Komentarz: Bożena Gruszka

Bohaterem ostatniego przed wakacyjną przerwą, czerwcowego Salonu Poezji będzie Ernest Bryll – poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, tłumacz, krytyk filmowy oraz dyplomata – twórca, który od 60 lat zajmuje ważne, przez nikogo nie kwestionowane, miejsce w polskiej literaturze i życiu kulturalnym kraju.

Z bogatego poetyckiego dorobku autora „Na szkle malowane” do zaprezentowania na Salonie wybrane zostały głównie wiersze z ostatnich lat. Refleksje „starego poety” ogniskują się wokół pytań o wartość i sens tworzenia, o miejsce człowieka w ciągle zmieniającym się świecie, o sens trwania i przemijania, o duchowy i religijny wymiar ludzkiej egzystencji, a także o moralną kondycję nas, współczesnych Polaków.

Czasem gorzka i zdystansowania, czasem żarliwa i bezpośrednia, ale zawsze przepojona miłością do świata i człowieka liryka Ernesta Brylla nie pozostawi obojętnym nikogo, kto w tę czerwcową niedzielę zechce poświęcić trochę czasu, by posłuchać pięknych i mądrych słów człowieka, który swemu bogatemu doświadczeniu życiowemu, siłą poetyckiego talentu, nadaje wymiar uniwersalny.

Oprawę muzyczną zapewni niezwykła wokalistka rodem z Opola - Kamila Dauksz oraz znany tarnowski gitarzysta - Tomasz Boruch. Duet zdobył I Nagrodę im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w konkursie Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w maju br.
Całość poprowadzi i merytorycznym komentarzem opatrzy Bożena Gruszka.

Wstęp wolny.

www.biblioteka.tarnow.pl


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego