Repertuar

POWRÓT KRASNOLUDKÓW
Zinaida Zagner POWRÓT KRASNOLUDKÓW

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

50 min

Autor:

Zinaida Zagner

Obsada

Śmieszka

Matylda Baczyńska

Wróżka, Pani Agregacik

Monika Wenta

Pocieszek

Jerzy Pal

Autor: Zinaida Zagner
Reżyseria i scenografia: Zinaida Zagner
Muzyka: Małgorzata Chowaniec
Asystent reżysera: Jerzy Pal
Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

Krasnoludki to postacie nie tylko z bajek Walta Disneya, ale także z naszej, polskiej literatury. Ponad 100 lat temu ukazała się baśń Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, w której pojawiło się liczne grono sympatycznych skrzatów.

Co by było, gdyby dawno temu jakaś tajemnicza postać przypadkowo uśpiła kilku krasnali, którzy po stu latach obudziliby się współcześnie, w dzisiejszym Tarnowie?

Taki jest punkt wyjścia w spektaklu „Powrót krasnoludków”, w którym autorka, a zarazem reżyser i scenograf w jednej osobie - Zina Zagner, opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku, spotykają na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków w naszym mieście, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła naszych bohaterów i pomaga im w oswojeniu współczesności.

"Powrót krasnoludków" to inicjatywa aktorska adresowana do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które będą nie tylko widzami, ale także aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Oczywiście, świetnie będą bawić się też rodzice, którzy towarzyszyć będą maluchom na przedstawieniu „Powrót krasnoludków”.

Premiera miała miejsce 10 grudnia 2011 roku.