Repertuar

ALICJA W KRAINIE CZARÓW Spektakl zamknięty
Lewis Carroll ALICJA W KRAINIE CZARÓW Spektakl zamknięty

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

75 min

Autor:

Lewis Carroll

Reżyser:

Julia Mark

Tłumacz:

Maciej Słomczyński

Adaptacja:

Julia Mark

Asystent reżysera:

Aleksander Fiałek

Choreografia:

Matylda Baczyńska

Inspicjent:

Katarzyna Jędrzejczyk

Kostiumy:

Alicja Antoszczyk

Muzyka:

Wojciech Długosz

Przygotowanie wokalne:

Anna Podkościelna-Cyz

Reżyseria świateł:

Mateusz Wajda

Scenografia:

Justyna Elminowska

Czy widzieliście kiedyś Nikogo? Jaki byłby wasz świat, jeśli przedmioty nie miałyby nazw? Czy możecie sobie przypomnieć, co się wydarzy w tygodniu, który nastąpi po najbliższym? W ile niemożliwych rzeczy potraficie uwierzyć przed śniadaniem - jeśli tylko wstrzymacie oddech i zamkniecie oczy? 

Te pytania przenoszą nas w świat Lewisa Carrolla - do Krainy Czarów, gdzie spotykamy Królika i Fałszywego Żółwia, morze łez i herbatkę Szalonego Kapelusznika. Przenoszą nas one również w świat filozofii.

Ale przede wszystkim wchodzimy w świat tytułowej Alicji. Jest ona siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i... wszystko się zaczyna!

Alicja pozna dziwaczne postacie (chociażby uśmiechniętego Kota z Cheshire, palącą fajkę Gąsienicę) i będzie uczestniczyć w absurdalnych rozmowach i przygodach z ich udziałem (w „obłąkanej herbatce” wraz z Kapelusznikiem i Marcowym Zającem, grze w krykieta kulami z żywych jeży i młotkami z żywych flamingów i wielu, wielu innych!). 

W bajkowych przygodach Alicji dostrzegano próbę opisu wyobraźni dziecka, ale także zasad rządzących ludzką świadomością wyzwoloną w czasie snu ze schematów narzucanych jej przez myślenie racjonalne. W spektaklu Solskiego będą one przede wszystkim wyśmienitą, mądrą zabawą dla całej rodziny.