Repertuar

PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA
Stefan Themerson PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA

GRANY W DNIACH:

Premiera odbyła się dnia:
07-06-2015niedziela18:00
Duża Scena

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

95 min

Autor:

Stefan Themerson

Reżyser:

Gabriel Gietzky

Adaptacja:

Gabriel Gietzky

Asystent reżysera:

Ireneusz Pastuszak

Inspicjent:

Krystyna Fudyma

Kostiumy:

Maria Kanigowska

Muzyka:

Petr Komar Soudek

Scenografia:

Maria Kanigowska

Wizualizacje:

Tomasz Gawroński

Obsada

Pędrek Wyrzutek

Dominik Rybiałek

Wielbłąd, Czarna Broda

Mariusz Szaforz

Karabinierka, Monna Antymagatta

Kinga Piąty

Sprzedawczyni, Królowa Pingwinów

Monika Wenta

Wilk, Radca Doradca, Archillides

Kamil Urban

Pani Metaferejn, Pani Premierowa

Ewa Sąsiadek

Kapitan Metaferejn,Premier, Biała Broda

Ireneusz Pastuszak

Koza, Zafrasowana, Drabina, Motacyllida

Matylda Baczyńska

Pędrek Wyrzutek zaprasza w podróż przez najdziwniejsze krainy dziecięcej wyobraźni. Próbując dowiedzieć się, kim jest?, spotka wielu bohaterów, z których każdy będzie mu poddawał wiele wskazówek, jak odpowiedzieć na to pytanie. Czy znajdzie odpowiedź? Czy przestanie być "Wyrzutkiem"? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć na spektaklu "Przygody Pędrak Wyrzutka" wg opowieści Stefana Themersona.

Stefan Themerson stworzył powieść uniwersalną, która do dziś nie traci na wartości. To opowieść o wędrowcu, który przemierzając krainę pełną dziwnych postaci szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań nurtujących nie tylko współczesnego człowieka: "Kim ja jestem?"

Pędrek Wyrzutek  to postać niezwykła. W zależności od tego kogo pytał o zdanie był po części człowiekiem, psem, słowikiem i rybą. Ludzie, bowiem widzieli w nim psa; dla psów był słowikiem, a dla słowików rybą. Zatem sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się dla czytelnika pewną łamigłówką. Niejasno określona tożsamość powoduje u Pędrka zagubienie; bohater koniecznie chce się dowiedzieć kim jest, w związku z tym udaje się w podróż, aby odnaleźć kogoś, kto odpowie na nurtujące go pytanie.

 

Spektakl prezentowany w ramach VII edycji Festiwalu dla dzieci "Mała Talia". Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego