Repertuar

MÓJ PIERWSZY TEATR
  MÓJ PIERWSZY TEATR

GRANY W DNIACH:

Premiera odbyła się dnia:
06-12-2014sobota18:00
Mała Scena

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

50 min

Asystent reżysera:

Mariusz Szaforz

Inspicjent:

Krystyna Fudyma

Opieka artystyczna:

Jakub Porcari

Obsada

Narratorka I, Gospodyni, Ogrodnik, Dzied

Ewa Sąsiadek

Narrator , Osioł, Stary Puchacz, Kruczek

Mariusz Szaforz

Narratorka II, Papuga, Wyżlica, Wilczyca

Kinga Piąty

Niemowa

Piotr Hudziak

“Mój pierwszy teatr” to spektakl performatywny na podstawie ostatniego utworu napisanego przez Władysława Reymonta – baśni pod tytułem “Bunt”. To fantazja na temat relacji zwierząt i ludzi.

Głównym bohaterem jest pies Rex. Namawia zwierzęta z dworu w którym żyją, do odejścia od człowieka w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, gdzie mogłyby prowadzić samodzielnie życie. Tysiące zwierząt domowych i dzikich, wyrusza w podróż za Rexem, marząc o wolnej, zielonej, bezpiecznej krainie, w której będą panować równość, sprawiedliwość, radość i miłość. Cel wyprawy wydaje się być bardzo szlachetny. Okazuje się jednak, że bez logicznego porządku człowieka i bez pracy, która ten porządek wymaga, tłum zwierząt nie jest w stanie zapanować nad rzeczywistością. Człowiek okazuje się być niezbędnym elementem natury, więc zwierzęta wyruszają w nową podróż, tym razem, w poszukiwaniu właśnie tego, co odrzuciły, czyli precyzyjnej struktury społecznej stworzonej przez człowieka - pana.

Spektakl jest skierowany do jak najszerszej widowni, od trzeciego do sto pięćdziesiątego roku! Ucząc się teatru, młodzi będą mogli się aktywnie i inteligentnie pobawić, a dorośli będą mieli szansę zastanowić się nad znaczeniem słowa “bunt”. Czymże on jest, dlaczego od czasu do czasu jest nam potrzebny i do czego prowadzi? Czym jest marzenie o wolności?

Prapremiera 06.12.2014 r. - Mała Scena

 

 Mała Scena, sala nienumerowana