Repertuar

JAKOBI I LEIDENTAL
Hanoch Levin JAKOBI I LEIDENTAL

GRANY W DNIACH:

Premiera odbyła się dnia:
22-03-2014sobota18:00
Scena Undergound

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

70 min

Autor:

Hanoch Levin

Obsada

Rut Szachasz

Matylda Baczyńska

Dawid Leidental

Jerzy Pal

Autor: Hanoch Levin
Przeklad: Michał Sobelman
Reżyseria i scenografia: Małgorzata Warsicka
Scenografia i kostiumy: Hanna Podraza
Muzyka: Karol Nepelski
Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach

Przyjaźń Jakobiego i Leidentala przejdzie ciężką próbę, kiedy w ich spokojnym, polegającym głównie na piciu herbaty i grze w domino życiu pojawi się ta trzecia- czarująca fizycznością i muzycznym talentem Szahasz. Który z panów zdobędzie tę wyjątkową kobietę?

Hanoch Levin z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko- męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina - groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem. Czy w tym świecie możliwy jest happy end? 

Kameralny, piękny spektakl o ludzkich marzeniach i niedoskonałościach. Ciepły, zabawny, wzruszający. Świetnie grany przez całą trójkę aktorów z tarnowskiego teatru. Chciałabym zagrać w takim przedstawieniu...   Dorota Segda

Serdecznie polecam spektakl Jakobi i Leidental  - Hanocha Levina   w reżyserii Małgorzaty Warsickiej, ze znakomitą muzyką Karola Nepelskiego. Jest to jeden z najbardziej wzruszających, mądrych i zabawnych spektakli, jakie ostatnio oglądałem! Józef Żuk Opalski

NAGRODY:

Forum Młodej Reżyserii Kraków 2014 r. Nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Małgorzaty Warsickiej.

III Festiwal Debiutantów "Pierwszy kontakt" Toruń 2015 r.

Werdykt: Najlepszy Debiut Reżyserski - Małgorzata Warsicka za spektakl "Jakobi i Leidental" Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za inteligentne odczytanie tekstu, zaskakująco dojrzałą pracę z aktorem, wrażliwość muzyczną oraz poszukiwanie własnej formuły kontaktu z widzem w celu jego aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. 

 Scena Underground - sala nienumerowana.