Repertuar

RECEPTA NA ODCHUDZANIE
Kabaret NaTenCzas RECEPTA NA ODCHUDZANIE

GRANY W DNIACH:

Premiera odbyła się dnia:
31-01-2014piątek20:00
Mała Scena

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

100 min

Autor:

Kabaret NaTenCzas

Fortepian:

Piotr Niedojadło

Teatr im. Ludwika Solskiego oraz tarnowscy aktorzy Kabaretu Literackiego „NaTenCzas” zapraszają na przedstawienie kabaretowe "RECEPTA NA ODCHUDZANIE".

Drodzy Widzowie! Świadomi wieloletniej tradycji bawienia i rozśmieszania Szanownej Tarnowskiej Publiczności, ufni w moc Podkasanej Muzy, przekonani o zapotrzebowaniu na rozrywkę, pewni wartości prezentowanych tekstów najznamienitszych polskich autorów (Marian Hemar, Tadeusz Boy – Żeleński, Marian Załucki, K. I. Gałczyński...) - tym wydarzeniem inaugurujemy, po wieloletniej przerwie, działalność kabaretową w Tarnowie.

Tematem pierwszego programu „RECEPTA NA ODCHUDZANIE” (bo co bardziej odchudza niż miłość?) jest odwieczny spór płci... stawiamy pytania: kto tak naprawdę jest najważniejszy: Kobieta czy Mężczyzna. Kto tak naprawdę jest Głową w tym związku a kto nią „kręci”. Po co tak się razem ze sobą męczymy i dlaczego tak tęsknimy za sobą, jak nie jesteśmy razem..

Aktorki melancholijnie zacytują: „...Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosy... gdzie?” a my (duma męskiej braci) skonstatujemy: „... baby, ach te baby czem by bez nich był ten świat..”. Będzie miejsce na kobiece żale: „..Mężczyźni proszę pani samoluby.. Dla męża babsztyl dobry jak jest gruby. A kobieta kocha dietę, bo ubóstwia mieć sylwetę. Jak bluszcz, po cholerę mi ten tłuszcz...”. Zdradzimy jedną z największych męskich tajemnic (co sądzimy o kobietach): „...Te kobiety tak zwane porządne, to są tylko kobiety rozsądne. A te drugie kobiety, te lżejsze, nie są gorsze tylko...” ...itp.. itd....
Ta odwieczna walka płci!! – na razie, posługując się futbolowym żargonem mamy: „do przerwy 1:1” a piłka ciągle jest w grze...

Premiera odbyła się 31 stycznia 2014 r.

Mała Scena, sala nienumerowana.