Repertuar

JAK CADYK Z BOBOWEJ CÓRKĘ WYDAWAŁ
  JAK CADYK Z BOBOWEJ CÓRKĘ WYDAWAŁ

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

200 min

Rekonstrukcji autentycznych wydarzeń historycznych związanych z weselem, jakie urządził swojej córce cadyk bobowski Bencion Halberstam, które miało miejsce w Bobowej w 1931 roku.

Inscenizacja wesela rozpocznie się przyjazdem pana młodego i zaproszonych gości w specjalnie wynajętym na tę okazję pociągu retro z Tarnowa do stacji kolejowej w Bobowej. Na stacji będzie czekał orszak panny młodej z banderią konną.

Następnie para młoda, rodzice, dostojni goście i kapela klezmerska na bryczkach, a pozostali w pochodzie udadzą się w kierunku rynku bobowskiego. Towarzyszyć pochodowi będzie banderia konna, a jeźdźcy przebrani będą w stroje z różnych epok historii Polski.

Ceremonia zaślubin odbędzie się zgodnie z tradycją żydowską na świeżym powietrzu obok Synagogi zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem. Uczta weselna połączona będzie z degustacją potraw żydowskiej kuchni.

Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć tańce żydowskie oraz posłuchać muzyki klezmerskiej w wykonaniu kapel klezmerskich Rzeszów Klezmer Band i Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Pogranicze.