Aktualności

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

15-04-2019

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

W dniach od 10 do 12 maja, po raz szósty realizowany będzie projekt „Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce” (DOFE). Wzorem lat ubiegłych Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, jako beneficjent środków unijnych włącza się do akcji i serdecznie zaprasza na zwiedzanie nowego zaplecza teatru oraz do korzystania m.in. z promocyjnych cen na wybrane spektakle.

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość projektu modernizacji teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa. W tym roku rozpoczęliśmy użytkowanie wyremontowanego zaplecza technicznego. Rozbudowa trwała rok a 8 lutego obiekt został dopuszczony oficjalnie do użytkowania. Projekt przebudowy - pod nazwą „Teatr Solskiego wobec problemów społecznych  czyli kultura dostępna dla wszystkich” - finansowany był przez Gminę Miasta Tarnowa (1,978 mln zł), Program Operacyjny Województwa Małopolskiego (1,898 mln zł), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1,242 mln zł) oraz wkład własny Teatru (1,416 mln zł). Całość inwestycji pochłonęła 6,5 mln zł - przypomina Rafał Balawejder.

W ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich proponujemy zwiedzanie nowego budynku zaplecza
w dniu 12 maja, o godz. 18:00. Propozycja ta jest połączona z oglądaniem najnowszego spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka, w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Oprowadzać po nowych wnętrzach będzie aktor tarnowskiego teatru Jerzy Pal.

"Tango" to klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka,
w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje
w niej „bezwład, entropia i anarchia”. Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia "nie chce się zestarzeć" i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.
 
Prosimy o zapisanie się na oprowadzanie połączone z oglądaniem spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka
tel. (14) 688 32 87 lub 784 976 025.

Termin : 12 maja 2019
Rozpoczęcie oprowadzania - 18:00
Spektakl "Tango" - 19:00
Opłata za spektakl -  5 zł od osoby
Przy zapisach prosimy o podanie hasła "Fundusze Europejskie".
Akcja ta jest skierowana do osób indywidualnych, ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!


Fot. Paweł Topolski