Aktualności

Złota "Lokomotywa"

01-06-2016

Złota "Lokomotywa"

Już 5 czerwca o godz. 16.00 po raz setny, na deskach tarnowskiej sceny zostanie zagrana „Lokomotywa II”. Spektakl familijny na podstawie tekstów Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima w reżyserii Mariusza Szaforza.

Teksty znanych i lubianych klasyków polskiej literatury przeniesione na scenę przez zespół Solskiego okazał się prawdziwym hitem. Niespełna cztery lata od premiery „Lokomotywę II” obejrzało blisko 30 tysięcy osób i zagrano 100 razy (!).

Taka statystyka bardzo cieszy. Udowadnia, że obok współczesnych amerykańskich produkcji jest miejsce dla klasyki polskiej poezji dziecięcejmówi Rafał Balawejder dyrektor teatru. „Kaczka dziwaczka”, „Murzynek Bambo”, czy „Paweł i Gaweł” recytowane przez dzieci wraz z aktorami, a wywołujące niejeden uśmiech na twarzach dorosłych, to tylko niektóre niezapomniane sceny spektaklu.

Przystępując do realizacji przedstawienia oparliśmy się na tekstach, na których my sami wychowaliśmy się i powstał quasi-kabaret dla wszystkich pokoleń. Ogromną radość sprawia nam gdy na przedstawienie przychodzą rodzice z dorosłymi dziećmi, a te jeszcze ze swoimi dziećmi. Bo zrobiliśmy, to po to by dzieci zobaczyły dobrą literaturę na scenie, a rodzicie cofnęli się do lat młodości dodaje Mariusz Szaforz, aktor oraz reżyser przedstawienia.

Niebanalnie dobrana muzyka, nawiązująca do największych przebojów polskich i zagranicznych oraz kolorowe kostiumy, prosta scenografia i  wyrazista gra aktorska, przenoszą w bajkowy świat zabawy całe rodziny.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, teatr przygotował specjalną cenę 10 zł za bilet. Szczegóły w kasie biletowej teatru oraz pod numerem telefonu 14 688 32 88.

A zespołowi „Lokomotywy II” życzymy 200 lat!

Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Juliana Tuwim
„Lokomotywa II”
reżyseria Mariusz Szaforz, scenografia: Maciej Sroka, kostiumy: Krystyna Szaforz, opracowanie muzyczne: Tomasz Gębala, Mariusz Szaforz; występują: Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Mariusz Szaforz
Premiera odbyła się 6 grudnia 2012 roku na Dużej Scenie

Zaproszenie na spektakl https://www.youtube.com/watch?v=mzxd0OzuypA