Aktualności

Mój Pinokio - konkurs plastyczny

01-06-2016

Mój Pinokio - konkurs plastyczny



Z okazji premiery spektaklu „Pinokio”  w Solskim ogłoszono konkurs plastyczny dla najmłodszych miłośników teatru – „Mój Pinokio”.  Najlepsze prace można podziwiać na foyer teatru od 28 maja do 15 czerwca.

Na konkurs wpłynęło 60 prac, z których Izabela Toroniewicz (autorka scenografii i kostiumów do spektaklu „Pinokio”), Maciej Sroka (grafik teatru oraz nauczyciel w tarnowskim plastyku) oraz Karolina Białas (kierownik promocji teatru) wybrali aż 21, które przez blisko trzy tygodnie będzie można podziwiać na foyer teatru. Wybór był trudny, ponieważ  prace reprezentują wysoki poziom artystyczny -  mówi Izabela Toroniewicz.

Autorów trzech najlepszych, poznaliśmy  29 maja w dniu premiery spektaklu „Pinokio”, którzy odebrali z rąk dyrektorów teatru Rafała Balawejdera i Jakuba Porcari dyplomy oraz nagrody książkowe Carlo Collodiego „Pinokio”, ufundowane przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie, patrona premiery.

 

Nagrodzone prace i ich autorzy:

 

- Lena Wojciechowska

klasa II b, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół Podstawowych w Tarnowie; opiekun: Elżbieta Wilk

- „Pinokio Star Wars” Jan Strojny, Bartłomiej Kuczera

klasa I, Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Filia nr 1 w Bogumiłowicach; opiekun: Anna Kozioł

- Maja Kluza, Amelia Olszówka, Dominika Bratuś, Julia Chuchra, Konrad Klucznik,

Miłosz Głowacz

klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Bogusława Hołda

 

Autorzy  prac, które można podziwiać we foyer:

 

- Weronika Czarnik, Wiktor Wróbel, Kinga Sosnowska, Milena Baniak

grupa świetlicowa,  Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie; opiekun: Edyta Zelek

- Jakub Firlej, Maciej Kwiecień, Franciszek Olbracht, Jakub Sukowski

klasa III c, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Grażyna Barnaś

- Oliwia Źrebiec, Oliwier Łyjak, Hawier Belof, Marcel Kula, Jan Maurycy, Kalina Tomala

klasa II c, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Grażyna Kamirska

- Kacper Petko, Jakub Florek, Łukasz Orłow, Michał Piętowski – Kędra, Kamil Kocoł,  Marcel Mazurkiewicz, Kacper Marszałek

Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Małgorzata Bednarz

- Wiktoria Oślizlo, 8 lat

klasa II d, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie; opiekun: Monika Wolan

- Wiktoria Sępak, Emilia Bogula

klasa I, Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach; opiekun: Aldona Jachym

- Anna Stecz, Laura Kędzior

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w Radłowie; opiekun: Edyta Kożuch

- Kinga Rzepa, Tomasz Sacha

klasa I, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łysej Górze; opiekun: Cecylia Sypka

- Julia Kotowicz, Aleksandra świder, Weronika Wajda, Wojciech Procyk, Tomasz Pawlina, Kamila Ubas, Wiktoria Orzechowska

Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Małgorzata Bednarz

- Weronika Kajpus, Martyna Cygan, Karol Starzec, Julia Zubrzycka

klasa I, Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach; opiekun: Aldona Jachym

- Iza Ostręga (I a), Norbert Cierpich (II b), Olga Iskrzak (III c), Natalia Grochola (III c), Victoria Lauder (III c), Martyna Grochola (I a), Klaudia Brygider (III c), Martyna Nowak (III c), Kamila Ludwa (I b), Julia Potocka (V a), Julia Wszoł (III b)

Świetlicowe Skrzaty, Szkoła Podstawowa nr 14  w Tarnowie; opiekun: Magdalena Latawska-Honkisz

- Amelia Grzelak, Wiktor Witek, Norbert Wolak, Krzysztof Panek

klasa I, Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach; opiekun: Aldona Jachym

- Emilia Gubała (II c), Michał Gubała (IV b)

koło plastyczne, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tarnowie; opiekun: Magdalena Latawska-Honkisz

- Oliwia Hołda, Natalia Zacharska, Kinga Flis, Kamil Łachut, Julia Jarmuła, Martyna Konieczny, Wiktoria Jania

klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Bogusława Hołda

- Patrycja Wentrych, Julia Kasprzykowska, Szymon Jarosz, Maksymilian Januś, Julia Piechnik, Kacper Jeż

klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Bogusława Hołda

- „Pinokio Rockman !” Wiktor Galary

klasa IV, Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Filia nr 1 w Bogumiłowicach; opiekun: Anna Kozioł

- „Pinokio uczeń klasy I” Julia Kozielec, Nadia Kozielec, Milena Kozielec

klasa I, Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Filia nr 1 w Bogumiłowicach; opiekun: Anna Kozioł

- Aleksandra Bałut, Martyna Chrupek, Gabriela Fedorowicz, Igor Majchrowicz, Gabriela Pawłowska

klasa II b, Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie; opiekun: Tamara Szczeklik