Aktualności

Francuscy Paladyni w Tarnowie

09-06-2015

Francuscy Paladyni w Tarnowie

W najbliższą sobotę 13 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zobacyzmy spektakl "Francuscy Paladyni". To historia paladynów Karola Wielkiego - od przybycia urodziwej Angeliki do masakry w Roncesvalles - opowiedziana przez aktorów z Teatru Koreja z Lecce na południu Włoch.

- Piękne i wciągające widowisko w reżyserii Enzo Toma. To tragikomiczna opowieść zawierająca wiele elementów fantazji i magii oraz walki dobra ze złem. Dlatego szczególnie zapraszamy młodych widzów z rodzicami i opiekunami - mówi Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Spektakl jest prawdziwą atrakcją szczególnie dla miłośników kultury włoskiej - jest to bowiem spektakl aktorski utrzymany w konwencji opery lalek sycylijskich. Prezentacja odbędzie się w języku włoskim, z projekcją napisów w języku polskim. 

Spektakl otrzymał wiele nagród zarówno na festiwalach we Włoszech jak na świecie - m.in.
- nagrodę Associazione Nazionale Critici del Teatro
- nagroddę EOLO AWARDS za Najlepsze Przedstawienie
- nagroda specjalna dla Najlepszego Spektaklu za wspieranie i rozpowszechnianie tradycji na Międzynarodowym Festiwalu Lalek Petrusha w 2014, Ekaterinburg, Rosja
- nagroda za reżyserię na Festiwalu Harmony Word Puppet Carnival 2014 w Bangkoku, Tajlandia

Pokaz spektaklu możliwy dzięki wsparciu Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie. 

Bilety w cenie:
- normalny - 30 zł
- ulgowy - 20 zł
- grupowy - 20 zł (3 osoby i więcej)

13 czerwca (sobota) 2015 r., godz. 18.00, Duża Scena Teatru im. L. Solskeigo w Tarnowie. 

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87 / 784 976 026.
Bilety na spektakl można zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/francuscy-paladyni-teatro-koreja-10712/122842-bilety-na-spektakl